Armia Izraela używa padów od Xboksa do sterowania czołgiem

Pojazd ma też interfejs wzorowany na Fortnite.

Izraelska armia testuje nowy prototyp opancerzonego pojazdu o nazwie Carmel. Czołg wykorzystuje szeroki wachlarz nowoczesnych rozwiązań technologicznych, a przede wszystkim pozwala kierowcy na sterowanie kontrolerem od Xboksa 360.

Zgodnie z raportem The Washington Post, system kierowania opracowano przy współpracy z nastoletnimi graczami. Kontroler od konsoli ma skrócić czas potrzebny do nauczenia się obsługi Carmela. Operatorami mają zostać osoby w przedziale wiekowym 18-21 lat.

car1
Tak wygląda Carmel. Źródło: The Washington Post

Oprócz pada od Xboksa, pojazd wyposażono również w duże tablety, które pozwalają kierowcy ustalić prędkość czy zmienić broń. Interfejs na ekranach wzorowano na grach - w szczególności Fortnite i Apex Legends. Operator widzi mapę, dostępne wyposażenie i amunicję.

- To nie jest dokładnie jak granie w Fortnite, ale coś bardzo podobnego - mówi w wywiadzie dla The Washington Post dowódca batalionu, płk Udi Tzur. - Niesamowite jest to, że [operatorzy Carmela - red.] natychmiast zamieniają swoje zdolności na efektywność operacyjną.

car3
Młodzi ludzie mają poczuć się niemal jak w domu. Źródło:The Washington Post

To nie pierwszy raz, kiedy pad od konsoli jest wykorzystywany w armii. W 2018 roku Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych używała kontrolera Xbox, by kierować łodzią podwodną. W 2014 roku urządzenia użyto do sterowania amerykańskim, wojskowym laserem o dużej mocy.

Źródło: The Washington Post

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami