Resident Evil Village - walka z bossem, przeciwnicy, bronie i inne nieoficjalne informacje

Pochodzące podobno z testów gry.

Serwis Biohazard Cast dotarł do nowych szczegółów Resident Evil Village, dotyczących wielu aspektów gry. Informacje - wciąż jednak niepotwierdzone - przekazał rzekomo uczestnik testów gry, przeprowadzonych dla tzw. ambasadorów marki.

Dla wygody, wiadomość podzieliliśmy na tematyczne segmenty. Należy pamiętać, że wszystkie poniższe szczegóły mają charakter nieoficjalny.

Przeciwnicy

Zwykli przeciwnicy mają białą, „niemal zgniłą” skórę, a także tatuaże na czołach i dłoniach. Niektórzy posiadają zbroję, którą jednak można zniszczyć, strzelając do niej. Wrogowie posługują się obcym, zniekształconym językiem.

Część jest wyposażona w sztylety, miecze, topory, a nawet włócznie, inni walczą bez broni. Potrafią dopaść bohatera i gryźć (co wygląda podobnie jak w remake'ach Resident Evil 2 i 3), a gracz może wygrać sekwencję QTE, by zmniejszyć otrzymane obrażenia.

Środowisko gry

Testerzy znaleźli się ponoć w zamku, do którego wiedzie tytułowa wioska, a dokładniej na jednym z wyższych pięter budynku. Większość pokojów była dobrze oświetlona.

re2

Walka z bossem

Ambasadorzy mogli rzekomo zmierzyć się z wiedźmą o imieniu Olga. Kobieta śmieje się charakterystycznie, kiedy zobaczy Ethana, a poza tym potrafi kontrolować roje much, które gracz musi odpędzać ogniem z pochodni.

Po zadaniu wiedźmie obrażeń, zmienia się w przypominającego insekta potwora, przy czym na ciele monstrum wciąż widać „pozostałości” kobiety.

Bronie

Demo pozwalało przetestować pistolet podręczny, strzelbę i nóż, który nie niszczył się w miarę użytkowania. Gracz może też rzekomo podnosić tymczasowe bronie białe - jak topór - które psują się po kilku uderzeniach.

re3

Ekwipunek i tajemnicza kobieta

Menu ekwipunku to połączenie pomysłu z Resident Evil 4 i projektu Resident Evil 7. Podczas przeglądania ekwipunku, gra zatrzymuje się.

33

Tajemnicza starsza kobieta, która pojawiła się w zwiastunie gry, to podobno postać pełniąca rolę sprzedawczyni. Ethan może od niej kupić wiele przedmiotów i usłyszeć plotki.

Co ciekawe, test trwał ok. 30 minut i był dostępny na PS4 Pro, mimo że gra nie trafi na aktualną generację konsol. Premiera Village jest zaplanowana na 2021 rok.

Źródło: Biohazard Cast

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami