Mafia 1 - ujawniono mapę miasta z remake'u

Nieco większa niż w oryginale.

Twórcy przygotowywanego remake'u pierwszej odsłony Mafii ujawnili mapę Lost Haven, czyli miasta, w którym osadzono akcję gry. Obszar jest nieco większy niż w pierwowzorze.

Deweloperzy podkreślają, że wzorowali się na planie z oryginału, ale zauważyć można, że rozbudowano wiejskie tereny na północ od miasta (wzorowanego na Chicago z lat 20. ubiegłego wieku). Autorzy zaznaczają, że teraz wspomniana lokacja nie będzie ograniczona niewidzialnymi ścianami - gracze odwiedzą je w dowolnym momencie fabuły.

mafia_1_remake_mapa2
Mapa odświeżonego Lost Haven

Dla porównania mapa z oryginału:

mafia_mapa_oryginal
Źródło: Reddit

Układ większości dzielnic, przecznic i głównych ulic nie uległ zmianom, aczkolwiek zmodyfikowano nazwy niektórych miejsc. Nie zabraknie oczywiście słynnych obszarów, w tym motelu Clark's, międzynarodowego portu lotniczego i toru wyścigowego.

Zobacz: Mafia 1 Edycja Ostateczna - Poradnik, Solucja

W niektórych fragmentach miasta wprowadzono usprawnienia, dzięki którym „wydają się bardziej autentyczne i nastrojowe”. W centrum dodano więcej wysokich budynków, a w Chinatown zastosowano więcej architektury charakterystycznej dla społeczności chińskiej.

mafia_dzielnice
Pora dnia wpłynie na wygląd dzielnic

Twórcy zmienili też nieco topografię terenu, a także zmodyfikowali sieć dróg, dostosowując ulice do jazdy niedostępnym w oryginale motocyklem. Pojawiły się na przykład nowe alejki i skróty, przebudowano również wybrane skrzyżowania i zakręty.

Mafia: Ostateczna Edycja ukaże się 25 września na PC, PS4 i Xbox One.

Źródło: Mafia

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami