Ghost of Tsushima jest bardziej japońskie niż Yakuza - twierdzi twórca serii

"Jest niesamowite".

Toshihiro Nagoshi to jeden z najbardziej uznanych deweloperów z Japonii i twórca między innymi serii Yakuza. Projektant wypowiedział się o wydanym niedawno Ghost of Tsushima, chwaląc produkcję studia Sucker Punch - ekipy z Zachodu.

- Całkowicie się w niej zatraciliśmy. To gra, która powinna zostać zrealizowana przez Japończyków, ale słyszałem, że [autorzy tytułu - red] wykonali kawał świetnej roboty, zbierając informacje - powiedział Nagoshi w najnowszym odcinku internetowego programu firmy Sega, poproszony przez jednego z fanów o opinię w sprawie projektu.

- To stworzone przez nie-Japończyków dzieło, które sprawia wrażenie bardziej japońskiego od naszych gier. Jest niesamowite. Często wierzymy, że ludzie z Zachodu nie potrafią uchwycić pewnych japońskich elementów, ale ta produkcja udowadnia, że to błędny stereotyp - dodaje.

Nagoshi pochwalił także głównego bohatera pozycji - Jina Sakaiego. Przyznał jednak, że postać na pierwszy rzut oka nie wygląda zbyt dobrze i podejrzewa, że inne firmy odrzuciłyby taki projekt podopiecznego.

ghost_of_tsushima_yakuza
Toshihiro Nagoshi odpowiada za japońską serię Yakuza

Zobacz: Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Projektant pogratulował również deweloperom ze studia Sucker Punch za przygotowanie Ghost of Tsushima, które na razie cieszy się dużą popularnością - gra jest najszybciej sprzedającą się nową marką na PS4.

Źródło: DualShockers

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami