Fable tworzą weterani branży. Mocne nazwiska w zespole Microsoftu

Byli pracownicy Rockstara, Ubisoftu czy BioWare.

W zespole Playground Games, który projektuje nową część Fable, znajdują się między innymi byli pracownicy Rockstar Games, BioWare, Ubisoftu czy Ninja Theory - ujawnia raport serwisu VGC.

Dyrektorem kreatywnym projektu jest Ralph Fulton, który w trakcie dziesięcioletniego pobytu w Playground współtworzył każdą część serii Forza Horizon. Zespół narracyjny Fable składa się natomiast z deweloperów Batman: Arkham Knight.

Will Kennedy, który przez osiem lat zajmował się w Rockstar Games zarówno GTA 5, jak i GTA Online, przyjął rolę szefa zespołu projektowego. Jednym z głównych projektantów jest Juan Fernández de Simón, były przedstawiciel Ninja Theory (w którym pracował nad Hellblade: Senua's Sacrifice) oraz Tequila Works.

W dziale artystycznym Fable znajdziemy między innymi Adama Olssona (The Division 2), Scotty'ego Browna (Mass Effect 3, Dead Space 2) oraz Toma Isaksana (Ghost Recon Wildlands i kilka gier z serii Hitman).

Godnych uwagi nazwisk nie zabrakło też po stronie produkcyjnej. Ian Mitchell - który pracował nad Dragon Age Inkwizycja, Mass Effect Andromeda i Star Wars Battlefront 2 - pełni rolę starszego producenta Fable. Natomiast Sean Eyestone, który w portfolio ma Metal Gear Solid 4 i 5, jest dyrektorem produkcji.

fabl1
Playground Games powstało w 2010 roku. W 2018 roku Microsoft ogłosił przejęcie studia

Przypomnijmy, że Fable nie ma jeszcze daty premiery. Nie znamy nawet podstawowych założeń gry, choć wiadomo już, że nieoficjalne informacje o przejściu na gatunek MMO były nieprawdziwe.

Źródło: VGC

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami