Ubisoft pracował nad grą o Królu Arturze

Nad tytułem czuwał projektant Dragon Age.

Mike Laidlaw, czyli były dyrektor kreatywny serii Dragon Age, pracował dla Ubisoftu nad grą o Królu Arturze, ale projekt skasowano - wynika z informacji ujawnionych przez Jasona Schreiera z Bloomberga.

Rozmówcy dziennikarza przekonują, że tytuł miał być nastawionym na sieciową kooperację RPG-em, mocno inspirowanym cyklem Monster Hunter. Pozycja o roboczej nazwie Avalon miała opowiadać o wspomnianym Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu.

Projekt był wysokobudżetową grą, za którą odpowiadał Laidlaw wraz ze studiem Ubisoftu w Quebec. Ku zaskoczeniu osób zaangażowanych w prace - Schreier twierdzi, że byli „zszokowani” - produkcję anulowano. Decyzję podjął podobno Serge Hascoet, który niedawno odszedł z firmy, po tym jak media opisały jego skłonności do nękania pracowników.

Informatorzy Bloomberga twierdzą, że menedżer skasował tytuł, ponieważ nie był miłośnikiem fantasy. Miał nawet mówić, że jeśli faktycznie powstanie pozycja w takim uniwersum, powinna być „lepsza niż Tolkien” i celowo ustawiał autorom zbyt wysokie wymagania.

Laidlaw próbował ratować projekt, prezentując alternatywne wersje, w tym wariant science-fiction i oparty na greckiej mitologii. Hascoet odrzucał jednak każdą propozycję. Co ciekawe, niedawne doniesienia sugerują, że ten ostatni miał celowo umniejszać rolę kobiet w serii Assassin's Creed.

Były dyrektor kreatywny cyklu Dragon Age dołączył do Ubisoftu w grudniu 2018 roku, ale opuścił firmę kilkanaście miesięcy później - w styczniu 2020 roku.

Źródło: Bloomberg

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami