Red Dead Online z największą aktualizacją - szczegóły o nowościach

Rola przyrodnika i ponad 250 zmian.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, dzisiaj Red Dead Online otrzyma największą - spośród dotychczasowych - aktualizację. Rockstar Games ujawniło szczegóły na temat wprowadzanych nowości.

Najważniejszym elementem jest kolejna rola dla postaci gracza - podróżnik. Klasa skupia się na odkrywaniu terenów i stworzeń, a wśród unikalnych zdolności są możliwość dobijania zwierzyny i rozbijanie przenośnych obozów.

Aby odblokować nowy rodzaj bohatera, trzeba wykonać misję dla obrończyni natury - Harriet Davenport - ze Strawberry. Na zlecenie kobiety zajmiemy się szukaniem zwierząt, usypianiem ich za pomocą stosownej amunicji do lekkiego sztucera i pobieraniem próbek, za co otrzymamy cenne nagrody.

W trakcie przygody pojawi się jednak opcja dołączenia do największego wroga Harriet, czyli myśliwego Gusa McMiliana. Mężczyzna poprosi o polowanie na zwierzęta, w zamian zaoferuje „wysokiej jakości ubrania i unikatowe przedmioty ze specjalnymi właściwościami”. Twórcy ostrzegają jednak, że gra na dwa fronty nie jest wskazana.

red_dead_online_aktualizacja1
Przyrodnik zajmuje się tropieniem zwierząt

Jako przyrodnik otrzymamy kompendium, opisujące napotykane istoty - wykonywane stworzeniom zdjęcia i pobierane próbki poszerzą bazę danych, umożliwiając awansowanie w ramach nowej roli. Do tego legendarne odmiany lisów, pum, dzików, bobrów, wilków, bizonów i wapiti (w przyszłości pojawią się kolejne).

Inne istotne nowości z aktualizacji:

  • nowe gadżety i bronie: zaawansowany aparat (z większą mobilnością i dodatkowymi filtrami), modyfikowany ulepszony łuk i ciężki sztucer do polowania na duże zwierzęta
  • dwa kolejne wydarzenia w grze swobodnej: ochrona legendarnych zwierząt (gracze muszą wspólnie chronić legendarne stworzenie przed kłusownikami) i znakowanie dzikich zwierząt (użytkownicy tropią, usypiają i oznaczają istoty danego gatunku, by pobrać próbki, a także walczą z myśliwymi)
  • w grze swobodnej pojawią się nowe postacie, w tym tropiący, którzy potrzebują pomocy. Ponadto do produkcji trafią pozostałości po zmarłych przedwcześnie śmiałkach w formie zniszczonych wozów ze skarbami
  • nowe wyzwania dnia - zarówno dla dla wszystkich postaci, jak i tylko dla przyrodników - z unikalnymi nagrodami. Do tego kolejne zestawy ubrań, fryzur, akcesoriów do włosów oraz gestów. Poza tym do kampanii fabularnej deweloperzy dodadzą znajdujący się w obozie schowek, dzięki któremu usuniemy arsenał z koła wyboru broni
  • ponad 250 poprawek, zmian balansujących rozgrywkę i ulepszeń do Red Dead Online. Twórcy wyeliminowali problemy z pojawianiem się zwierząt i broni oraz udoskonalili system matchmakingu
  • trzecia przepustka bandyty z nowymi nagrodami do odblokowania, wśród których jest nawet 40 sztabek złota.

Zobacz: Red Dead Online - poradnik i najlepsze porady

To jednak nie wszystko: gracze wybierający rolę podróżnika przez najbliższe 4 tygodnie otrzymają darmowe prezenty - przedmiot związany z klasą, strój lub gest i inne bonusy. Do 3 sierpnia dostaną zaś podwójne nagrody za sprzedaż zwierzęcych próbek.

Źródło: Rockstar Games

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami