Halo Infinite to system seller Xbox Series X - sugeruje Microsoft

"Pokaże możliwości konsoli".

Aaron Greenberg z Microsoftu zasugerował, że Halo Infinite to „system seller” Xbox Series X, a więc produkcja, która zachęci konsumentów do kupna konsoli.

- Każdy duży sprzęt potrzebuje na premierę tak zwanego killer app, czyli gry, która została stworzona pod to urządzenie i jest pokazem jego możliwości. Dla nas niezwykłym wydarzeniem jest fakt, że Halo Infinite ukaże się wraz z platformą i że powstało oraz zostało w pełni zoptymalizowana pod Xbox Series X - tłumaczy szef marketingu Xbox w rozmowie z Alanahą Pearce, byłą dziennikarką IGN.

Greenberg zwraca uwagę, że do tej pory debiutowi każdej konsoli Microsoftu towarzyszyły kolejne odsłony serii kosmicznych strzelanek. Podkreśla także, że nowa część pod wieloma względami jest niczym duchowy restart cyklu, choć wprowadza innowacje pokroju otwartego świata i linki z hakiem.

- Jeżeli ktoś w święta będzie szukał killer app, które pokaże możliwości konsoli i da powód do jej kupna, myślę, że mamy taką grę w swojej ofercie - dodaje menedżer.

Dyrektor marketingu działu Xbox ponownie przypomniał także o wstecznej kompatybilności, dzięki której Xbox Series X pozwoli uruchamiać produkcje z czterech generacji. Przekonuje, że sprzęt otrzyma największą bibliotekę na start w historii branży.

- Nie wspominając już, że nasza konsola będzie najwydajniejszą na rynku, co może być istotne dla osób, dla których ważna jest moc i specyfikacja. Moc, Game Pass, Halo to wiele powodów, które zachęcą ludzi do kupna Xbox Series X - podsumowuje. Urządzenie zadebiutuje pod koniec 2020 roku.

Źródło: Gaming Bolt

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami