STALKER 2 zaoferuje "jeden z największych otwartych światów w historii"

Informacje o rozgrywce i świecie.

Po debiucie zwiastuna STALKER-a 2 na pokazie Microsoftu, twórcy gry ze studia GSC Game World podzielili się dodatkowymi informacjami o projekcie. Z wpisu na oficjalnej stronie dowiadujemy się przykładowo, że świat Zony będzie bardzo rozległy - autorzy wspominają wręcz o „jednym z największych otwartych światów w historii”

Jeśli chodzi o gatunek, według deweloperów jest to połączenie FPS-a, wciągającej symulacji i horroru z „naprawdę gęstą atmosferą”. Fabuła zaoferuje rozgałęziającą się opowieść z wieloma zakończeniami, przy czym wybory gracza wywołają zarówno natychmiastowe konsekwencje, jak i „rezultaty globalne”.

Choć zwiastun stworzono na silniku gry, a twórcy użyli realnych modeli postaci, materiał reprezentuje tylko jakość graficzną i atmosferę, którą GSC Game World chce osiągnąć w dniu premiery.

Wiadomo też, że do stworzenia świata i postaci użyto technik motion capture (przechwytywania ruchu) - mowa zarówno o ciałach, jak i twarzach - a także fotogrametrii („skanowania” rzeczywistych środowisk i przenoszenia ich do światów wirtualnych).

stal2
Zwiastun nie ujawnia wiele, ale skutecznie wprowadza w nastrój

W STALKER-a 2 można spokojnie zagrać bez znajomości pozostałych gier z serii, choć twórcy zalecają zapoznanie się z poprzednimi opowieściami o Zonie. Z oficjalnej strony dowiadujemy się, że modding jest dla studia niezwykle ważny, dlatego deweloperzy postarają się, aby był dostępny od samego początku.

Data premiery gry nie jest jeszcze określona. Gra trafi na PC i Xbox Series X, przy czym będzie dostępna w konsolowym abonamencie Game Pass.

Źródło: oficjalna strona gry

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami