Halo Infinite nie wygląda jak gra nowej generacji - fala komentarzy po prezentacji tytułu

Grafika pod obstrzałem.

Wczoraj Microsoft zaprezentował pierwszy gameplay z Halo Infinite, czyli nowej odsłony flagowej dla platform Xbox serii. Pokaz nie wszystkim się spodobał - w mediach społecznościowych nie brakuje głosów, że gra nie wygląda jak tytuł nowej generacji.

Duża część fanów krytykuje między innymi jakość modeli poszczególnych postaci, a także terenów. Zwracają również uwagę na niedobory w oświetleniu i cieniach, choć twórcy ze studia 343 Industries potwierdzili, że w przyszłości zaimplementują obsługę techniki ray tracingu.

Niektórzy uważają, że pod względem wizualnym gra przypomina Minecrafta i inne starsze, a zarazem uboższe w kwestii grafiki produkcje. Inni w żartobliwym tonie zastanawiają się, czy pozycja nie miała czasem pojawić się na Xbox 360, a nie Xbox Series X.

„Byłem na tyle podekscytowany, że wstałem wcześniej. Wyciągnąłem telefon, obejrzałem zwiastun i byłem… Cóż, nie spodobał mi się i boli mnie, gdy to piszę, ale grafika wyglądała plastikowo, model kosmity z końcówki był niezwykle okropny, a przeciwnicy prezentowali się strasznie” - twierdzi killerbacon678 z forum Reddit.

Do krytyków dołączył nasz kolega z brytyjskiej redakcji Eurogamera. Wesley Yin-Poole także uważa, że pozycja nie wygląda zbyt dobrze, choć podkreśla, że w ruchu tytuł prezentuje się nieco lepiej. Przekonuje jednak, że to w pewnej mierze wina zastosowanego stylu artystycznego, przez który przypomina grę wykonaną z plastikowych klocków.

Dodaje, że problemem jest zapewne fakt, że produkcja musi działać na szerokim spektrum urządzeń - nie tylko na konsoli nowej generacji i PC, ale też platformach Microsoftu poprzedniej generacji i w ramach streamingu. „Celem Halo Infinite nie jest sprzedanie Xbox Series X. Chodzi o sprzedanie usługi Xbox Game Pass”.

Część internautów zwraca jednak uwagę, że przedstawiony wczoraj gameplay pochodzi z wczesnej wersji, która miała być pokazywana na tegorocznym E3 i powstała kilka miesięcy temu - jeszcze przed pandemią koronawirusa.

Źródło: Eurogamer.net, Reddit

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami