Ghost of Tsushima - Niezwyciężony Gosaku

Zadania dodatkowe (Mityczne opowieści): Toyotama.

Poniżej opisujemy kolejną misję w Ghost of Tsushima zaliczaną do mitycznych opowieści, tym razem rozgrywająca się w obszarze Toyotama. Chodzi o zadanie Niezwyciężony Gosaku.

231

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

232

Zadanie rozpoczyna się w regionie Akashima, w południowej części Toyotamy. Odnajdź dom, przed którym siedzi muzyk i zebrała się grupka słuchaczy (1 na powyższej mapie i obrazku). Wysłuchaj porywającej historii o niezwyciężonym Gosaku.

Twoim pierwszym zadaniem jest zdobycie sześciu kluczy z farm. Jest to dosyć czasochłonna czynność, gospodarstwa bowiem zajęte są przez Mongołów i w większości przypadków musisz je odbić podobnie jak forty i inne obozy.

238

Gdy wejdziesz na teren farmy w lewym, górnym rogu pojawi się informacja, ile jeńców jest przetrzymywanych w obozie, a także ukażą się pozostałe cele. Twoim nadrzędnym zadaniem jest uwolnienie wszystkich zniewolonych Japończyków, gdyż to oni posiadają cenne klucze. Misja jest tak skonstruowana, że niezależnie od liczby jeńców, których masz uwolnić, zawsze ostatni przetrzymywany będzie miał przy sobie klucz. Gdy go uwolnisz, wręczy ci ten ważny przedmiot.

Czy uwolnisz jeńców, zabijając przeciwników po cichu, czy w otwartej walce, nie ma znaczenia - wybór należy do ciebie. Ważne, abyś nie pozwolił Mongołom zabić zniewolonych ludzi, gdy dowiedzą się o twojej obecności. Jeśli zobaczysz ikonę białej czaszki na czerwonym tle nad wrogiem, znaczy to, że biegnie on do jakiegoś jeńca, by go zamordować. Wówczas dobiegnij do niego i zaatakuj go, by zaniechał swojego czynu.

Położenie farm na Toyotamie

233

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Położenie farm na Izuharze

234

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Na powyższych mapach znaczyliśmy położenie wszystkich sześciu farm (2-7). Kolejność odbijania farm (uwalniania jeńców) jest dowolna. Dwie z nich znajduje się na Toyotamie, a cztery - na Izuharze.

235
236

Kiedy zdobędziesz sześć kluczy, udaj się na wzgórze w Akashimie (8 na mapie), gdzie stoczysz walkę z Mongołami, pilnujących wrót (9). Kiedy ich pokonasz, otwórz bramę i wespnij się na górę, najpierw używając haka, a potem skacząc po kolejnych półkach skalnych (10). Następnie przeskakuj nad przepaściami, korzystając linii z hakiem, i wspinaj się po kolejnych skałach, by dostać się na szczyt góry, na której znajduje się skrzynia ze skarbem - zbroja Gosaku.

W tym momencie zadanie zakończy się. Skorzystaj z szybkiej podróży, aby wydostać się z tej lokacji.

Sprawdź, czy odnalazłeś wszystkie Mityczne opowieści w Ghost of Tsushima.

Następnie: Ghost of Tsushima - Sześć ostrzy Kojira

Spis treści: Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Ghost of Tsushima - Legenda Tadayoriego

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami