Xbox Series X pojawi się w listopadzie - potwierdza Microsoft

Coraz bliżej premiery.

Microsoft zawęził okres premiery Xbox Series X, potwierdzając, że urządzenie zadebiutuje na rynku w listopadzie.

Informację przekazała dyrektorka finansowa koncernu - Amy Hood - na spotkaniu z inwestorami i dziennikarzami. Na pytanie Diny Bass z Bloomberga, czy „nowa konsola firmy” ukaże się w czasie „listopadowych świąt” odparła krótko: „tak”.

Nadal nieznana jest dokładna daty premiery. Termin „listopadowe święta” oznacza jednak, że Xbox Series X pojawi się w okresie amerykańskiego Święta Dziękczynienia i tak zwanego „Czarnego Piątku”, czyli dniu wyprzedaży w USA. Oba wydarzenia przypadają w tym roku na 26 i 27 listopada.

Niewykluczone więc, że nowa konsola firmy z Redmond ukaże się tydzień lub dwa wcześniej, by Microsoft mógł sprzedać jak najwięcej urządzeń podczas wspomnianych promocji.

Dzisiaj o godzinie 18:00 odbędzie się kolejny pokaz Xbox Series X, ale wydaje się mało prawdopodobne, by w trakcie prezentacji ujawniono dokładną datę premiery i cenę - potwierdzono bowiem, że event skupi się wyłącznie na grach.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami