Współtwórcy Star Wars i filmów Marvela przygotują efekty specjalne w 2. sezonie Wiedźmina?

Nieoficjalne informacje.

Za efekty specjalne w 2. sezonie serialu „Wiedźmin” odpowiada Industrial Light & Magic, które tworzy warstwę wizualną między innymi filmów Star Wars - wynika z nieoficjalnych doniesień.

Wieści o zaangażowaniu studia, które w 1975 roku założył George Lucas, przekazał serwis Redanian Intelligence - portal uchodzący za jeden z najlepiej poinformowanych w kwestii adaptacji przygód Geralta z Rivii.

wiedzmin_efekty_star_wars
W roli Geralta powróci Henry Cavill

Industrial Light & Magic znane jest najbardziej z efektów specjalnych do kinowych produkcji ze świata „Gwiezdnych Wojen”. Zespół pracował jednak także nad „Piratami z Karaibów”, „Jurassic Parkiem”, a niedawno też nad filmami Marvela (w tym „Avengers: Koniec gry”).

To jednak nie wszystko: źródła Redanian Intelligence twierdzą, że projekt przygotowuje również The Third Floor, które zajmuje się wstępną wizualizacją, czyli na przykład planowaniem i tworzeniem konceptów poszczególnych scen.

W kontynuację serialowego „Wiedźmina” są też zaangażowani specjaliści od efektów specjalnych z poprzedniego sezonu, a więc Cinesite, On of Use, Clear Angle Studio i polskie Platige Image. Kolejne odcinki przygód Geralta z Rivii na platformie Netflix powinny pojawić się w 2021 roku.

Źródło: Redanian Intelligence

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami