Microsoft wycofał ze sprzedaży Xbox Live Gold na 12 miesięcy

Nadal dostępne są warianty na miesiąc i 3 miesiące.

Microsoft poinformował o wycofaniu ze swojej oferty abonament Xbox Live Gold - umożliwiający między innymi granie po sieci na konsolach koncernu - w wariancie na 12 miesięcy.

Niedawno zauważono, że na stronach firmy z Redmond zainteresowani nie mogą już kupić rocznej wersji subskrypcji. W oświadczeniu przekazanym redakcji serwisu True Achievements potwierdzono, że to nie błąd.

xbox_live_gold_logo
Xbox Live Gold

„Xbox zdecydował się usunąć Xbox Live Gold w wariancie na 12 miesięcy ze sklepu internetowego Microsoftu. Klienci nadal mogą wykupić miesięczny lub trzymiesięczny abonament” - napisano w komunikacie. Obecnie roczną opcję można nabyć tylko u zewnętrznych sprzedawców.

Nie jest na razie jasne, dlaczego zrezygnowano ze wspomnianej wersji. Niektórzy spekulują, że koncern przygotowuje się do znacznego odświeżenia usługi wraz z wprowadzeniem na rynek konsoli Xbox Series X. Pojawiają się nawet głosy, że zabawa online nie będzie już płatna.

Xbox Live Gold przede wszystkim uprawnia do rozgrywki wieloosobowej w grach dostępnych na platformach Xbox. Ponadto abonenci co miesiąc otrzymują - bez dodatkowych opłat - zestaw tytułów.

Wycofanie ze sprzedaży abonamentu w wariancie na 12 miesięcy to kolejne zmiany, których dokonano przed startem nowej generacji. Niedawno Microsoft zakończył produkcję konsol Xbox One X i Xbox One S All-Digital Edition.

Źródło: True Achievements

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami