FIFA 21 - premiera i najważniejsze informacje

Nowości, zmiany, edycje gry.

Kolejne części piłkarskiej serii od Electronic Arts ukazują się co roku i tym razem nie ma wyjątku. FIFA 21 ponownie zaoferuje możliwość pokierowania ulubioną drużyną lub zawodnikiem.

W grze oprócz standardowych trybów powróci Volta, czyli duchowy spadkobierca FIFA Street, w którym maksymalnie pięcioosobowe drużyny stają do walki w spotkaniach, w których liczą się nie tylko gole, ale też efektowność i popisy z piłką.

FIFA 21 jest tytułem międzygeneracyjnym, więc zadebiutuje aż na sześciu platformach. W zależności od kupionej wersji, otrzymamy edycję next-genową lub z poprzedniej generacji.

  • Premiera: 9 października 2020
  • Platforma: PC, PS4, Xbox One, Switch, PS5, Xbox Series X
  • Gatunek: sportowa
  • Wersja językowa: polska (napisy, dubbing i komentarz)
  • Producent: Electronic Arts
  • Wydawca: Electronic Arts

Data premiery, edycje i preorder

FIFA 21 zadebiutuje nieco później niż zwykle, bo 9 października 2020 roku. Gra trafi na PC oraz dwie generacje konsol: PS4, Xbox One i Switch oraz PS5 i Xbox Series X.

Wersja na PS5 i Xbox Series X będzie next-genowa, a więc zaoferuje między innymi lepsze oświetlenie czy animacje. Gracze na PC otrzymają niestety edycję z PS4 i Xbox One, a więc bez usprawnień graficznych.

f1

FIFA 21 można już zamówić w przedsprzedaży, przy czym dostępne są trzy edycje:

  • Edycja standardowa nie oferuje żadnych bonusów, chyba że zamówimy ją w preorderze. Wtedy otrzymamy nawet 3 złote paczki rzadkich kart w FUT 21, piłkarza z okładki na 5 meczów wypożyczenia w FUT, ambasadora FUT na 3 mecze wypożyczenia w FUT oraz wyjątkowe stroje i dekoracje stadionowe FUT
f5
  • Edycja mistrzowska oferuje dostęp do gry na 3 dni przed premierą, nawet 12 złotych paczek rzadkich kart w FUT 21, piłkarza z okładki na 5 meczów wypożyczenia w FUT, uzdolnionego wychowanka w trybie kariery, ambasadora FUT na 3 mecze wypożyczenia w FUT oraz wyjątkowe stroje i dekoracje stadionowe FUT
  • Kupując edycję Ultimate, otrzymamy dostęp do gry na 3 dni przed premierą, uzdolnionego wychowanka w trybie kariery, nawet 24 złote paczki rzadkich kart w FUT 21, piłkarza z okładki na 5 meczów wypożyczenia w FUT, ambasadora FUT na 3 mecze wypożyczenia w FUT oraz wyjątkowe stroje i dekoracje stadionowe FUT

Rozgrywka, zmiany i nowości

Nie widzieliśmy jeszcze gameplayu z FIFA 21, ale EA w bardzo krótkim materiale zaprezentowało możliwości next-genowej wersji gry, która zadebiutuje na PS5 i Xbox Series X:

Oprócz graficznych usprawnień - między innymi nowego oświetlenia i lepszych animacji - wersja na PS5 skorzysta z funkcji nowego kontrolera do konsoli - DualSense. Gra będzie współpracować z systemem wibracji haptycznych urządzenia.

Wiadomo, że powrócą znane i lubiane tryby: FIFA Ultimate Team (FUT), kariera oraz Volta. Tryb fabularny będzie zapewne zaimplementowany w ramach ostatniego z wymienionych wariantów, więc poznamy dalsze losy bohaterów z FIFA 20.

Electronic Arts obiecuje też najbardziej autentyczne zachowanie zawodników w historii sportowych gier wideo. Piłkarze będą podobno bardziej „ludzcy”, co będzie zobrazowane chociażby poprzez „poprawianie ochraniaczy na piszczele w 89 minucie meczu”.

f2

Możemy się też spodziewać usprawnień w trybie kariery czy realistyczniejszej widowni na stadionach.

Warto nadmienić, że właściciele FIFA 21 w wersji na PS4 i Xbox One mogą w przypadku zakupu nowej konsoli otrzymać bezpłatną aktualizację do edycji na PS5 i Xbox Series X. Oferta dotyczy zarówno pudełkowych, jak i cyfrowych wydań FIFA 21.

W dość specyficznym przypadku, kiedy klient kupi pudełkową wersję FIFA 21, a następnie PS5 lub nowego Xboksa bez napędu, aktualizacja nie będzie możliwa.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami