Gamer Girl krytykowane za powielanie stereotypów o streamerkach - wydawca usunął zwiastun gry

Oraz inne materiały o tytule.

Niedawno Wales Interactive zapowiedziało Gamer Girl - przygodówkę typu FMV (opartą na scenach z udziałem prawdziwych aktorów). Opublikowany zwiastun projektu wzbudził jednak na tyle duże kontrowersje, że wydawca usunął wideo i wszystkie materiały o tytule.

W powstającej produkcji wcielimy się w moderatora streamerki o pseudonimie Abicake99. Zajmiemy się zarządzaniem komentarzami fanów, nagradzając kulturalnych internautów i banując „trolli”. Zadbamy też o to, by prowadząca kanał była w dobrym humorze.

Pojawią się także inne wątki. Użytkowniczka wróciła do transmitowania po tym, jak jej przyjaciółka Becky zniknęła w „niewyjaśnionych okolicznościach”. Podczas zabawy będziemy doradzać dziewczynie, pomagając w odkryciu tożsamości „tajemniczego prześladowcy”.

Tytuł spotkał się jednak z krytyką. Wiele osób przekonuje, że przygodówka powiela stereotypy o streamerkach oraz trywializuje problem nękania kobiet w internecie. Początkowo wydawca w serii wpisów na Twitterze odpierał stawiane zarzuty.

„Gamer Girl traktuje o wpływie, jaki komentarze i działania użytkowników mają na zdrowie psychiczne i samopoczucie streamerów. Gra powstała w celu nagłośnienia problemu toksycznego środowiska, który może często pojawić się w sieci dzięki anonimowości użytkowników” - napisano.

Wales Interactive argumentuje, że twórcy tytułu ze studia FMV Future spędzili około 4 lat na zbieraniu niezbędnych informacji i danych. Autorzy mieli przeprowadzić wywiady z dziesiątkami streamerek, które były nękane w internecie. Ponadto w napisaniu scenariusza pomagała Alexandra Burton - aktorka, wcielająca się w Abicake99.

Mimo tłumaczeń, wydawca zdecydował się usunąć zwiastun Gamer Girl ze swojego kanału na YouTubie (dostępne są jednak kopie), wideo wycofano też z profili PlayStation i Xbox. Zniknął również komunikat zapowiadający projekt i inne materiały. Sama produkcja miała ukazać się we wrześniu, ale w obecnej sytuacji nie wiadomo, czy trafi do sprzedaży.

Źródło: PC Gamer

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami