Kłˇtnie o kawałek plastiku są bezproduktywne - Phil Spencer z Microsoftu o wojnie konsol

Energię warto spożytkować na coś innego.

Phil Spencer - szef działu Xbox w Microsofcie - wypowiedział się o tak zwanej wojnie konsol, czyli gwałtownych dyskusjach o rzekomej wyższości danej platformy. Uważa, że jest bezzasadna i szkodliwa.

- Założenie, że w celu rozwoju branży niektóre firmy muszą odnieść sukces, a inne porażkę, nie pomaga w wykorzystaniu jej pełnego potencjału - mówi menedżer w wywiadzie dla Washington Post.

xbox_switch1
Microsoft współpracował z Nintendo przy okazji crossplayu w Minecrafcie

Spencer podkreśla, że jeżeli na rynku pojawi się świetna gra, powinniśmy ją docenić „bez względu na fakt, czy pojawiła się na PC, PlayStation czy Switchu”. Odniósł się też do branży kinowej - nie wyobraża sobie, by filmowcy liczyli na porażkę projektów konkurencji.

- Jeżeli chcemy jakoś spożytkować naszą energię, to nie na dyskusje o wyższości jednego kawałka plastiku nad drugim. Tego typu konwersacje są bezproduktywne - dodaje szef działu Xbox.

Microsoft obecnie przygotowuje się do premiery Xbox Series X, która powinna zadebiutować pod koniec 2020 roku. Wczoraj poinformowano o zakończeniu produkcji dwóch modeli konsoli poprzedniej generacji.

Źródło: Resetera, Washington Post

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głˇwnie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterˇw i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami