Microsoft kończy produkcję konsol Xbox One X i Xbox One S All-Digital Edition

Przygotowania do premiery nowej generacji.

Z ofert kilku sklepów zniknęły Xbox One X i Xbox S All-Digital Edition (wersja bez napędu), co wzbudziło podejrzenia, że zakończono produkcję urządzeń. Microsoft potwierdza: więcej egzemplarzy obu modeli już nie powstanie.

W oświadczeniu dla serwisu IGN przedstawiciele koncernu wyjaśnili, że decyzja to „naturalny krok” przed premierą konsoli następnej generacji, czyli Xbox Series X. Przypomniano, że nowy sprzęt będzie wstecznie kompatybilny z grami ze starszych platform i akcesoriami.

xbox_one_x
Xbox One X - mocniejsza wersja konsoli

Zakończenie produkcji Xbox One X i Xbox S All-Digital oznacza, że po wyczerpaniu zapasów obecnie dostępnych w sklepach, zniknie możliwość kupna nowych egzemplarzy. Microsoft jednocześnie nie rezygnuje z trzeciego modelu, czyli Xbox One S.

„Dokonaliśmy ogromnych inwestycji, by przygotować przyszłość gamingu, przyszłość, która stawia gracza w centrum doznań z ekosystemem Xbox. Nadal zamierzamy tworzyć świetne gry na Xbox One, wciąż też rozbudowujemy usługę Game Pass, która na konsolach i PC ma już ponad 10 milionów abonentów. Testujemy także Project xCloud w 15 krajach, dzięki czemu można grać z przyjaciółmi na dowolnym urządzeniu” - napisano w wydanym komunikacie.

xbox_one_s_all_digital1
Xbox One S All-Digital - wersja bez napędu optycznego

Xbox Series X zadebiutuje pod koniec 2020 roku - w okresie świątecznym - choć dokładna data premiery nie jest znana. Natomiast 23 lipca odbędzie się prezentacja gier zmierzających na platformę od studiów Microsoftu.

Xbox One X to mocniejszy model konsoli, wydany w listopadzie 2017 roku. Xbox One S All-Digital ukazał się w maju 2019 roku i jest najtańszą wersją urządzenia, dedykowaną wyłącznie dystrybucji cyfrowej - sprzęt pozbawiony jest napędu optycznego.

Źródło: IGN

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

The Game Awards 2020 odbędzie się w grudniu

Tegoroczna edycja imprezy potwierdzona.

Xbox Series X/S z rekordowym zainteresowaniem

Twierdzi Microsoft i obiecuje nowe zapasy konsol.

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami