Ghost of Tsushima - postawy: kamienia, wody, wiatru, księżyca

Jak odblokować nowe i w jaki sposób używać.

Postawy to jeden z najważniejszych elementów walki w Ghost of Tsushima. Początkowo mamy dostęp tylko do jednej, ale finalnie korzystamy aż z czterech: kamienia, wody, wiatru i księżyca.

Każda postawa sprawdza się w walce z innym typem przeciwników, przy czym każdą możemy osobno rozwijać. Na tej stronie poznasz najważniejsze informacje o postawach i dowiesz się, jak je odblokować.

Postawy - jak odblokować, podstawowe informacje

Atakując konkretnego przeciwnika, musimy znać jego typ i dopasować do niego postawę. Zmieniamy ją po przytrzymaniu R2 i wybraniu odpowiedniego symbolu (1), a więc przycisku na padzie.

pos1

Atakowanie wroga nieodpowiednią postawą spowoduje, że Jin nie będzie mógł przełamać jego gardy i będzie zadawał o ciosy o zmniejszonym efekcie oszołomienia.

Każda postawa ma inny szybki i silny atak, a także kombinacje. Można je przejrzeć w menu głównym, wybierając zakładkę Techniki, a potem Postawy (2). Tutaj też kupisz nowe zdolności związane z postawami.

pos2

Aby odblokować nowe postawy, musisz obserwować lub zabijać mongolskich przywódców (3). To w pełni uzbrojeni szermierze z dwoma mieczami. Możesz ich poznać po ozdobnym hełmie.

pos3

Aby zaobserwować przywódcę, zbliż się do niego i przytrzymaj R2, kiedy zobaczysz na ekranie odpowiednią komendę (4).

pos4

Możesz go też zabić, choć jest wytrzymałym przeciwnikiem. Przywódcy nie możesz też wyeliminować skrytobójstwem - w ten sposób tylko go zranisz, więc otwarta walka jest nieunikniona.

Po zabiciu lub zaobserwowaniu przywódcy zobaczysz na ekranie komunikat, z którego dowiesz się, ilu przywódców zostało ci do odblokowania następnej postawy (5). Kolejność odblokowywania jest ustalona i nie możesz jej zmienić.

pos5

Po odblokowaniu nowej postawy również zobaczysz stosowny komunikat (6):

pos6

Wszystkie postawy w Ghost of Tsushima

Postawa kamienia

Postawa dostępna od początku gry. Używaj jej do walki z szermierzami (7) - czyli wrogami z mieczem lub mieczami - oraz łucznikami.

pos7

Wskazówka: cios specjalny (przytrzymanie trójkąta) jest dość mocny i warto go ulepszyć.

Postawa wody

Odblokowana jako druga. Sprawdza się w walce z tarczownikami (8) - zarówno mniejszymi, jak i większymi.

pos8

Wskazówka: cios specjalny (przytrzymanie trójkąta, a potem wciskanie trójkąta) praktycznie nie pozwala się przeciwnikowi ruszyć. Używaj zamiast zwykłych ciosów.

Postawa wiatru

Odblokujesz ją jako trzecią. Używaj do walki z włócznikami (9).

pos9

Wskazówka: cios specjalny (przytrzymanie trójkąta) jest wolny, więc używaj go tylko, gdy wróg jest już oszołomiony, aby np. wykopać go z wysokości.

Postawa księżyca

Ostatnia postawa. Skuteczna przeciwko silnym wrogom (10), których poznasz po dużym rozmiarze i ciężkiej, dwuręcznej broni.

pos10

Wskazówka: podobnie jak w przypadku postawy wody, cios specjalny (przytrzymanie trójkąta) nie pozwala przeciwnikowi wykonać żadnego ataku. Stosuj zamiast zwykłych ataków.

Następnie: Ghost of Tsushima - prowokacja: jak wygrać i wykonać serię

Spis treści: Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Ghost of Tsushima - pojedynek jeden na jednego, jak wygrywać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami