Ghost of Tsushima - Kodeks wojownika

W poszukiwaniu Taki.

Po ukończeniu prologu w Ghost of Tsushima otrzymujesz dostęp do mapy i części wyspy, po którym możesz swobodnie się poruszać.

012
013

Otwórz mapę i wybierz pierwszą misję główną (Opowieść Jina), zaznaczając złotą ikonę z podobizną kobiety (1). Przesuń palcem w górę po touchpadzie na kontrolerze, aby wiatr wskazał ci drogę do celu. Liczba w nawiasie (2) obok nazwy misji na ekranie gry informuje o tym, jaka odległość dzieli cię od celu zadania.

Gdy zobaczysz chatę nad rzeką (3), podejdź do niej i porozmawiaj z Yuną, która stoi w pobliżu. Wprowadzi cię w szczegóły misji. Wsiądź na konia i podążaj za towarzyszką. Jeśli nie będziesz wiedział, gdzie jechać, wywołaj wiatr, który wskaże ci drogę do celu.

014
015

Z Yuną dotrzecie do wzgórza (4). Podjedź do znacznika misji (5) i wejdź w interakcję z nim. Na ekranie pojawią się półokrągłe kształty. Przesuwaj widok tak, aby pojawiła się ikona przycisku: X (6). Wówczas naciśnij X na padzie, aby rozpocząć dyskusję z kompanem na temat strategii wejścia do obozu.

016

Gdy wykorzystasz wszystkie opcje, przykucnij i idź w stronę obozu. Kieruj się w stronę żółtego znacznika misji. Gdy dotrzesz do ogrodzenia, przeciśnij się przez dziurę pomiędzy palami (7) i wejdź do fortu. Wewnątrz zabij po cichu strażnika - podejdź do niego, kucając, i wciśnij przycisk: kwadrat, aby zadać mu śmiertelny cios.

W tym momencie uruchomi się krótka sekwencja z przeszłości Jina. Wykonuj polecenia wuja. Najpierw idź ścieżka, wypatrując śladów niedźwiedzia. Następnie, gdy odnajdziesz wybebeszone zwierzę, obejrzyj scenkę przerywnikową, po której wrócisz do teraźniejszości.

Podejdź do bramy i uruchom skupione słyszenie, by wywołać stan, który podświetla wrogów na czerwono. Warto z niego korzystać, by odkryć położenie przeciwników i zaplanować kolejny ruch. Wyeliminuj kolejnych Monogłów korzystając ze skrytobójczych ataków. Postaraj się nie zwracać na siebie uwagi.

018

Na końcu obozu, obok namiotu (8), znajduje się klatka (9), w której uwięziony jest człowiek. Podejdź do niej, pozbywając się wcześniej wrogów, i otwórz ja. Porozmawiaj z więźniem, który nie jest bratem Yuny.

Następnie przejdź przez dziurę w płocie, która znajduje się tuż obok klatki i ucieknij z obozu razem z Yuną i więźniem. Podążaj za nimi, a dotrzecie na brzeg rzeki. Po zakończeniu dialogu zadanie dobiegnie końca.

Następnie: Ghost of Tsushima - Pokonany kowal

Spis treści: Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Ghost of Tsushima - prolog: bitwa, Yuna, wybór konia, zamek Kaneda

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami