PES 2021 to tylko aktualizacja do poprzedniej części

Aktualizacja: To jednak osobna gra.

Aktualizacja: W oświadczeniu przesłanym redakcji serwisu IGN przedstawiciele Konami sprecyzowali, że PES 2021 zostanie wydane jako osobna gra, a nie płatny dodatek do ubiegłorocznej odsłony.

Produkcja jednak nie zaoferuje żadnych istotnych nowości względem poprzedniej części, aktualizując jedynie składy drużyn. Powtórzono jednocześnie, że tytuł będzie sprzedawany w niższej niż klasyczna cenie.

Źródło: IGN

Oryginalna wiadomość: Konami potwierdziło niedawne doniesienia - PES 2021 nie będzie zupełnie nową grą, a jedynie sezonową aktualizacją do poprzedniej części serii.

Mechanizmy rozgrywki nie ulegną więc zmianie. Twórcy odświeżą jedynie składy i stroje poszczególnych drużyn (zapewne usuwając też kluby AC Milan i Inter Mediolan, do których deweloperzy utracili licencje).

Data premiery aktualizacji nie jest znana. Konami zamierza sprzedawać edycję 2021 po niższej niż tradycyjna cenie, ale nie wiadomo, czy w formie osobnego dodatku, czy w pakiecie z ubiegłoroczną odsłoną.

Wydanie okrojonego PES 2021 to efekt skupienia się na odsłonie, która powstaje z myślą o konsolach następnej generacji. Gra tworzona jest na nowym silniku - dotychczasowy FOX Engine zastąpi Unreal Engine.

pes_2022_next_gen
Messi w wersji next-genowej

Autorzy obiecują usprawnienia w każdym aspekcie: w planach realistyczniejsze modele zawodników, autentyczniejsze animacje, ulepszona fizyka i „fotorealistyczna grafika”. Do tego niesprecyzowane nowości w trybach Master League i myClub.

Testy PES 2022 na konsole następnej generacji (prawdopodobnie PS5 i Xbox Series X) rozpoczną się w połowie 2021 roku, premierę zaplanowano na końcówkę tego samego roku. Obecnie zaś seria obchodzi 25. urodziny.

Źródło: Konami

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami