Pismo zamiast preordera Cyberpunk 2077 - CD Projekt uspokaja, zamówienia zostaną zrealizowane

Reakcja na komunikat syndyka poprzedniego dystrybutora gry.

Klienci, którzy złożyli zamówienie przedpremierowe na Cyberpunk 2077 u będącego w upadłości, poprzedniego dystrybutora gry w Polsce - firmę CDP sp. z o.o. - otrzymują pismo, z którego wynika, że obecnie mogą jedynie żądać zwrotu pieniędzy. CD Projekt Red jednak uspokaja: wszystkie zamówienia na grę zostaną zrealizowane.

Sprawę ujawniono na jednym z profili na Facebooku, którego użytkownik nabył polską produkcję w przedsprzedaży u bankrutującego dystrybutora. Internauta otrzymał zawiadomienie od syndyka firmy - w liście napisano, że kupionego egzemplarza nie otrzyma, ale może domagać się zwrotu gotówki. W tym celu musi jednak zgłosić swoje roszczenie do wierzytelności.

Pismo wywołało obawy wśród nabywców gry. Szybko jednak zareagowali twórcy Cyberpunk 2077 - opublikowali komunikat, w którym zapewnili, że wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane - CD Projekt Red przejmuje bowiem „zobowiązanie i odpowiedzialność za dostarczenie gry”. Zagwarantowano to także w e-mailach wysłanych do poszkodowanych klientów.

„Przede wszystkim, CD Projekt Red gwarantuje, że Gra do Ciebie trafi, niezależnie od tego, czy otrzymałeś/-aś wiadomość od syndyka o innej treści. We wszystkich kwestiach związanych z odebraniem Gry najlepiej kontaktuj się bezpośrednio z nami” - napisano w wiadomości.

cyberpunk_2077_komunikat
Komunikat CD Projekt Red na Facebooku

„Wobec zaistniałej sytuacji CD Projekt Red postanowiła przyjąć na siebie zobowiązanie i odpowiedzialność za dostarczenie Gry oraz ewentualne dokonanie zwrotów wpłaconych kwot osobom, które odstąpiły od umowy po dniu ogłoszenia upadłości CDP. Jako deweloper odpowiedzialny za produkcję Gry nie chcemy, żeby graczy spotkały jakiekolwiek negatywne konsekwencje związane z upadłością naszego dystrybutora (tj. CDP), dlatego zapewniamy, że dostarczymy Grę wszystkim osobom, które ją zamówiły, bez żadnych dodatkowych opłat i formalności” - dodano.

Cyberpunk 2077 ukaże się 19 listopada na PC, PS4 i Xbox One. Tytuł będzie działał też na nowych konsolach, ale właściwa wersja na następną generację pojawi się w późniejszym terminie.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami