GTA Online - kupowanie broni, jak kupić broń

Sprawdź, gdzie kupować broń, jak odblokować nowe przedmioty.

GTA Online to przede wszystkim gra akcji - nie da się tutaj rozwiązywać problemów pokojowo, bez użycia siły. Najskuteczniejszymi środkami perswazji w grze - jak i w całej serii Grand Theft Auto - są bronie palne. W tym poradniku wyjaśniamy gdzie kupić broń i jak odblokowywać nowe egzemplarze.

Broń w GTA Online da się znaleźć w świecie gry czy pozyskać z pokonanych wrogów, najlepszym źródłem pozostają jednak sklepy z sieci Ammu-Nation. Te rozsiane są po całym świecie gry. Jeśli chcesz dostać się do najbliższego w okolicy, najłatwiej wykorzystać GPS.

W tym celu otwórz okno interakcji klawiszem M (w przypadku wersji konsolowych to odpowiednio select dla PS3, touchpad dla PS4, back dla Xbox 360 i pause dla Xbox One) i przy opcji GPS wybierz Ammu-Nation (1).

011

Po potwierdzeniu wyboru, na mini-mapie pokaże się trasa do celu (2). Pamiętaj, iż nawigacja zawsze pokaże najbliższy tego typu punkt w twojej okolicy.

012

Po dotarciu na miejsce wejdź do budynku przez główne wejście (3). Bardzo ważne jest, by nie wchodzić do środka z bronią w rękach - w przeciwnym wypadku nastawienie właściciela stanie się wrogie i zacznie w ciebie strzelać.

013

By kupić wyposażenie, musisz wejść w interakcję z gablotami wewnątrz sklepu. W przypadku broni są to gabloty umieszczone przy sprzedawcy (4), w przypadku kamizelek kuloodpornych i elementów stroju to gabloty ulokowane na lewo od wejścia (5).

014

Wskaż przedmiot (6), który cię interesuje, a następnie go kup. Przyciski do nawigacji w sklepie znajdziesz w prawym dolnym rogu ekranu - tam też wyświetlony jest przycisk odpowiedzialny za zakup (7).

015

Po zakupie broni przejdziesz do kolejnego ekranu, gdzie będziesz w stanie kupić amunicję i dodatkowo zmodyfikować dany egzemplarz (8). Zmienić możesz kolor broni, a także zainstalować rozmaite dodatki - tłumiki, większe magazynki czy podczepiane granatniki i latarki. Część z przedmiotów odblokuje się dopiero w momencie osiągnięcia konkretnej rangi.

016

W czasie kupowania broni musisz pamiętać o dwóch rzeczach. Pierwszą jest wspomniane wejście do sklepu - pamiętaj, by nie robić tego z wyciągniętą bronią, by nie prowokować agresji sprzedawcy. Drugą jest możliwość ataku innego gracza - w każdej chwili ktoś inny wejść może do sklepu i rozpocząć ostrzał.

Warto więc wcześniej zdeponować wszystkie środki do banku, by zabezpieczyć się przed utratą gotówki - o czym piszemy w rozdziale bank: wpłacanie i wypłacanie gotówki.O broń nie musisz się martwić, gdyż postać nie upuści jej w momencie śmierci.

Następnie: GTA Online - jak korzystać z GPS

Spis treści: GTA Online - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: GTA Online - modyfikowanie samochodów

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami