GTA Online - jak uciec policji

Ucieczka przed policyjnym pościgiem.

W serii Grand Theft Auto gracz niemalże nieustannie ma do czynienia ze stróżami prawa, nie inaczej jest w przypadku GTA Online. Każde zabójstwo, napad i spora część zadań w grze ściągnie na ciebie policyjny pościg. W rozdziale tym wyjaśniamy jak szybko i skutecznie uciec przed policjantami.

Gdy wykonasz niezgodną z prawem czynność, rozpocznie się policyjny pościg - a wszystko to przedstawione jest za pomocą gwiazdek (1) w prawym górnym rogu ekranu. Pościg na ogół rozpoczyna się od 1 gwiazdki i stopniowo, wraz z kolejnymi wykroczeniami i zabójstwami policjantów, rośnie.

040

Każdy kolejny poziom to też większe wyzwanie. Przykładowo, przy trzech gwiazdkach pojawiają się policyjne śmigłowce, przy 4 świetnie uzbrojeni i opancerzeni antyterroryści, przy 5 z kolei do akcji włącza się wojsko.

Ścigających cię stróżów prawa widać w każdym momencie na mini-mapie. Przedstawieni są jako migające kropki (2), a przed nimi znajduje się niebieskie pole, które odzwierciedla ich zasięg widzenia. Jeśli znajdujesz się po za nim bądź pomiędzy tobą i policjantem jest ściana albo inna przeszkoda, nie będziesz widoczny dla stróżów prawa.

041

Po kilku sekundach pozostawania po za zasięgiem widzenia policjantów, gwiazdki w rogu ekranu zaczną migać. Oznacza to, iż stróże prawa gubią twój ślad. Jeśli upłynie odpowiednio długi czas, gwiazdki całkowicie znikną i pościg dobiegnie końca, a ty otrzymasz punkty doświadczenia. W zależności od ilości gwiazdek i czasu trwania pościgu, gwiazdki będą zniknąć odpowiednio wolniej, lecz też otrzymasz więcej punktów doświadczenia.

By zgubić pościg najlepiej jest po prostu udać się w odludne miejsce (3) - jak okoliczne wzgórze czy budowle oddalone od głównych dróg. Jeśli jesteś wewnątrz miasta, najlepszym wyjściem jest ukrycie się pomiędzy budynkami bądź pod wiaduktem - byleby dzieliła cię od sciągających cię stróżów prawa jakakolwiek osłona.

042

Pamiętaj, że ucieczka ulicami miasta to nie jest najlepszy sposób na zgubienie pościgu, szczególnie przy większej ilości gwiazdek. Warto zniszczyć latające nad głową śmigłowce, czy to poprzez zabicie pilota czy wysadzenie maszyny z pomocą granatnika czy wyrzutni rakiet. Znacząco ułatwi ci to zgubienie ogona, zwłaszcza w odludnych miejscach.

Następnie: GTA Online - wydarzenia na mapie świata i nagrody

Spis treści: GTA Online - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: GTA Online - napad na sklep

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami