Far Cry 6 - głównego bohatera zobaczymy w przerywnikach filmowych

Zmiana względem poprzednich części.

Twórcy zapowiedzianego niedawno Far Cry 6 ujawnili, że w grze pojawią się przerywniki filmowe z perspektywy trzeciej osoby, a więc ukazujące prowadzoną postać, której wygląd spersonalizujemy.

To zmiana względem poprzednich części - od czasu trzeciej wydarzenia prezentowane były wyłącznie w widoku z oczu bohatera. Jak tłumaczy w rozmowie z serwisem Game Rant reżyser narracji - Navid Khavari - zmiana podyktowana jest względami fabularnymi.

- Doszliśmy do wniosku, że rewolucja partyzancka jest doznaniem bardzo osobistym. Aby to odczuć, gracz musi zrozumieć, skąd pochodzi jego postać i co skłoniło protagonistę, by sięgnął po karabin i stanął do walki - wyjaśnia deweloper.

To nie wszystko: w przeciwieństwie do Far Cry 5 i produkcji o podtytule New Dawn, w nowej odsłonie bohater przemówi głosem. Ponadto twórcy przygotowali model podopiecznego za pomocą sesji motion-capture.

far_cry_6_przerywniki_postac
Skorzystamy ze zróżnicowanego uzbrojenia

Gracze wcielą się Dani lub Danny'ego Rojasa (na początku zabawy wybiorą płeć) ze stolicy wyspy Yara. Postać odeszła z wojska i nie chciała mieć wspólnego z rewolucją, ale bliżej niesprecyzowane wydarzenia spowodowały, że dołączyła do walki.

Far Cry 6 zadebiutuje 18 lutego 2021 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X. W głównego antagonistę - dyktatora Antona Castillo - wcieli się aktor Giancarlo Esposito, a spekuluje się, że gra opowie o młodości Vaasa.

Źródło: Game Rant

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami