Far Cry 6 - screenshoty i informacje o świecie. W grze pokierujemy mężczyzną lub kobietą

Postać będzie też miała głos.

Ubisoft opublikował pierwsze zrzuty ekranu z Far Cry 6, a także podzielił się szczegółowymi informacjami o świecie, rozgrywce, fabule i lokacji, do której trafimy.

Far Cry 6 rozgrywa się w czasach współczesnych, na wyspie Yara, wzorowanej na Kubie. Ze względu na wyizolowanie oraz ekonomiczne sankcje, jest to państwo „zamrożone w czasie”. Przywódcą Yary jest Anton Castillo (grany przez Giancarlo Esposito), który rządzi twardą ręką. Ludność sprzeciwia się jednak opresyjnemu reżimowi i zaczyna się rewolucja.

1
2

Członkiem powstania jest Dani Rojas, czyli główny bohater. Postać może być zarówno mężczyzną, jak i kobietą, a do tego będziemy mogli ją usłyszeć i zobaczyć w przerywnikach filmowych. Wygląd protagonisty będzie można personalizować.

Po raz pierwszy w serii na mapie Far Cry 6 znajdzie się też duże miasto - stolica Yary o nazwie Esperanza, która ma być prawdziwą „jaskinią lwa”, ze względu na obecność wielu osób wspierających Castillo. Jeśli chodzi o wpływ zabudowanego terenu na gameplay, Ubisoft ujawnia, że będziemy mogli biegać po dachach budynków. Na wyspie znajdziemy też plaże, dżunglę czy gospodarstwa rolne na przedmieściach.

3
4

Far Cry 6 ponownie wykorzysta mechanikę „kłów do wynajęcia”, czyli systemu zwierząt-towarzyszy. Jednym z takich nietypowych kompanów jest jamnik Chorizo, który będzie walczył u boku bohatera lub bohaterki.

Wiadomo, że w trakcie przygody wejdziemy w posiadanie różnych broni, gadżetów oraz klasycznych samochodów, ale szczegóły nie są jeszcze znane.

5

Far Cry 6 zadebiutuje na PC (tylko na Uplay i Epic Games Store), PS5, Xbox Series X oraz aktualnej generacji konsol. Osoby, które kupią grę na PS4 i Xbox One, otrzymają darmowy upgrade do next-genowej wersji.

Źródło: Ubisoft

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami