Gameplay z Paper Mario: The Origami King - RPG w świecie z papieru

Słynny bohater w nietypowej odsłonie.

Dziennikarze serwisu Engadget opublikowali trwający około 10 minut materiał, prezentujący rozgrywkę z Paper Mario: The Origami King - gry RPG z turową walką.

Tak jak w klasycznych odsłonach cyklu, gracze muszą uratować księżniczkę Peach. Tę porwał jednak tym razem nie znany fanom Bowser, a złowrogi Olly. Akcja osadzona jest zaś w tytułowym królestwie origami, gdzie wszystkie elementy - łącznie z wąsatym hydraulikiem - wykonane są z papieru.

W przeciwieństwie do gier z tradycyjnej serii, produkcja to RPG z turową walką. Starcia są nietypowe: toczą się na arenie składającej się z szeregu pierścieni, które możemy obracać. Celem jest ustawienie planszy w taki sposób, by jak najwięcej wrogów znalazło się w jednej linii, co umożliwi zadanie większych obrażeń. Na wykonanie ruchu mamy kilkanaście sekund.

Poza potyczkami - rozpoczynającymi się, gdy podejdziemy do przeciwników - plansze eksplorujemy w czasie rzeczywistym. Zbieramy znane z innych tytułów o Mario monety, a także różnokolorowy papier, którym możemy załatać dziurę w ziemi.

paper_mario_walka_gameplay
Walki toczą się na arenach z obracanymi pierścieniami

Do tego zagadki środowiskowe i różne minigry oraz ulepszenia dla bohatera, w tym rozciąganie niczym harmonijka i papierowe ramiona. Paper Mario: The Origami King ukaże się 17 lipca na Nintendo Switch.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami