FIFA w ogniu krytyki - nastolatek wydał 15 tys. zł na karty z piłkarzami

Ze względu na problemy rodzinne.

FIFA ponownie przyciągnęła uwagę mediów po tym, jak nastolatek z Wielkiej Brytanii wyznał, że kilka lat temu wydał 3000 funtów (ok. 15 tys. zł) na paczki do trybu Ultimate Team, w którym kolekcjonujemy wirtualne karty z coraz lepszymi piłkarzami, tworząc drużynę marzeń.

Raport dotyczący problemu opublikowało BBC, bazując głównie na świadectwie Jonathana Peniketa, który wydał na grę oszczędności zgromadzone dla niego przez rodzinę.

W 2017 roku u matki Peniketa zdiagnozowano nowotwór. Aby poradzić sobie ze stresem, nastolatek przeznaczał coraz więcej środków na Ultimate Team. Zaczynał od pojedynczych transakcji o wartości 30 czy 50 funtów, ale finalnie wydawał nawet 80 funtów pięciokrotnie w ciągu jednej nocy.

FIFA
Nigdy nie wiadomo, co trafi się w wirtualnych paczkach

- Jakikolwiek racjonalny sens umiaru czy wartości pieniędzy przekazanych mi przez rodziców i dziadków na moją przyszłość zaczął zanikać. Czułem, że potrzebuję tych pieniędzy teraz, aby sprostać wyzwaniom. Byłem pewny, w przyszłości zrozumiem takie postępowanie - tłumaczy Peniket.

- Akceptuję swoją odpowiedzialność. Sam podjąłem decyzje, by wydać te pieniądze. Moi rodzice załamali się, kiedy dowiedzieli się o wszystkim i przestudiowali wyciągi bankowe - dodaje.

Electronic Arts nie skomentowało jeszcze sytuacji, ale w przeszłości wydawca nie zgodził się ze stwierdzeniem, że lootboxy to hazard, nazywając je zamiast tego „mechanizmem niespodzianki”.

Źródło: BBC

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

FIFA 21 to zmiany w rozgrywce i trybie kariery - spis nowości

Nowy sposób dryblingu, granie ze znajomymi w Volcie i więcej.

FIFA 21 - Kylian Mbappe z PSG na okładkach gry

Piłkarz paryskiego klubu "twarzą" trzech edycji.

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami