Far Cry 6 - premiera i pierwsze szczegóły gry ujawnione w PS Store

AKTUALIZACJA: Jest oficjalny teaser.

Aktualizacja: Ubisoft oficjalnie potwierdził istnienie Far Cry 6. Firma opublikowała na Twitterze krótki teaser z Antonem Castillo - 12-sekundowe nagranie zaprasza na niedzielny pokaz gry.

Oryginalna wiadomość: W hongkońskim PS Store pojawiło się Far Cry 6 - przed oficjalną zapowiedzią tytułu. Z informacji na karcie katalogowej wynika, że gra ukaże się 18 lutego 2021 roku, a nabywcy cyfrowej wersji PS4 otrzymają bezpłatne ulepszenie do wydania PlayStation 5.

Ujawniono również okładkę produkcji. Grafika przedstawia postać, której wizerunku (i zapewne głosu) użyczy Giancarlo Esposito - aktor znany z serialu „Breaking Bad”. Potwierdza to wcześniejsze doniesienia o zaangażowaniu artysty w powstającą strzelankę.

far_cry_6_okladka
Okładka Far Cry 6 (źródło: PS Store z Hong Kongu)

„Witajcie na Yarze, tropikalnym raju, w którym czas się zatrzymał. Dyktator Yary, Anton Castillo, zamierza przywrócić swojemu narodowi dawną chwałę, nie bacząc na stosowane środki, a jego syn Diego podąża w krwawe ślady ojca. Ich bezwzględna opresja wznieca rewolucję” - można przeczytać we fragmencie opisu.

Wspomniany Esposito najprawdopodobniej wciela się we władcę wyspy. Nie jest to jasne, ale niewykluczone, że gracze pokierują postacią, która wraz z ruchem oporu spróbuje obalić rządy rodziny dyktatorów.

Według karty katalogowej, Far Cry 6 zaoferuje zabawę w pojedynkę oraz bliżej niesprecyzowane opcje sieciowe, z których korzystanie wymaga posiadania abonamentu PS Plus. Osoby składające zamówienie przedpremierowe otrzymają bonusową broń i skórkę.

Ubisoft na razie nie skomentował doniesień. Gra zapewne zostanie oficjalnie zapowiedziana w najbliższą niedzielę - podczas organizowanej przez firmę internetowej prezentacji. Wydarzenie odbędzie się 12 lipca o godzinie 21:00 czasu polskiego.

Źródło: PushSquare

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami