Na PS5 będziemy grać głównie w 30 FPS - uważa Digital Foundry

60 klatek nie pozwoli na rozwój grafiki.

Richard Leadbetter z brytyjskiej redakcji Digital Foundry twierdzi, że większość dużych tytułów na PS5 będzie działać w 30, a nie 60 klatkach na sekundę.

Dziennikarz wysnuł taki wniosek po części ze zwiastuna Spider-Man: Miles Morales na PS5, ale także wiedzy o tym, jak tworzy się graficzną warstwę gier wideo. Leadbetter przekonuje, że 60 FPS byłoby zbyt wymagające i nie spełniłoby ważniejszych oczekiwań klientów.

- Matematyka jest tu prosta. Jeśli otrzymamy dwa razy mocniejsze konsole niż te obecnej generacji, podwójne zwiększenie framerate'u pochłania praktycznie całą tę dodatkową moc, co oznacza, że zostaje niewiele środków na zwiększenie jakości grafiki w innych obszarach - tłumaczy Leadbetter.

Choć brak jeszcze oficjalnych informacji, dziennikarz jest niemal przekonany, że twórcy Horizon Forbidden West, Ratchet and Clank: Rift Apart czy Spider-Man: Miles Morales celują w 30 FPS, by zapewnić odpowiedni skok jakości wizualnej.

Potwierdza to zwiastun ostatniej z produkcji, który prezentuje więcej przechodniów i ruchu na ulicach, a także zaawansowane efekty pogodowe. - Nawet z całą dodatkową mocą, którą oferuje PS5, jest jasne, że Insomniac i tak mocno obciąża GPU, nawet w 30 FPS - zaznacza Richard Leadbetter.

mil2
Priorytetem wciąż pozostaje jakość grafiki, a nie płynność

Materiał Digital Foundry ujawnia też, jak wyglądałby Spider-Man z PS4 w 60 klatkach na sekundę. Nie jest to jednak żaden mod ani „hack” - redakcja wykorzystała program graficzny, by wyrenderował dodatkowe klatki w nagranym wcześniej gameplayu.

Reklama

Skocz do komentarzy (17)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, walka, sekrety i mechanika.

ArtykułCyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Nowości, edycje, rozgrywka - wszystko, co warto wiedzieć.

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

Epic Games Store - jak pobrać, darmowe gry

Poradnik dla początkujących.

Komentarze (17)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami