Franek Dolas zachęca do gry w Kingdom Come: Deliverance - zabawny żart twórców

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz i Jan Ptaszek.

Na profilach społecznościowych Kingdom Come: Deliverance twórcy gry opublikowali żart w formie mema z Frankiem Dolasem - głównym bohaterem kultowej polskiej komedii „Jak rozpętałem drugą wojnę wojnę światową”.

Grafika w zabawny sposób nawiązuje do sceny, w której postać w trakcie przesłuchiwania przez funkcjonariusza Gestapo mówi, że nazywa się Grzegorz Brzęczyszczykiewicz. Celowo używa tak skomplikowanego imienia i nazwiska, by utrudnić ich wymowę Niemcowi.

Opublikowana przez deweloperów grafika przedstawia Dolasa z podpisem „Kingdom Come: Deliverance. The amorous adventures of bold Sir Hans Capon”. Drugi fragment to nazwa drugiego fabularnego DLC do gry, w Polsce wydanego pod tytułem „Miłosne przygody śmiałego pana Jana Ptaszka”.

„Grzegorz Brzęczyszczykiewicz wie, jak się czujecie, kiedy opowiadacie znajomym o Kingdom Come: Deliverance. Miłosne przygody śmiałego pana Jana Ptaszka…” - napisano we wpisie dołączonym do wspomnianego obrazka.

Dodatek, do którego odnoszą się twórcy, skupia się na tytułowym bohaterze, próbującym zdobyć serce „najpiękniejszej z niewiast”. W realizacji celu pomaga przyjacielowi sterowany przez gracza Henryk, wykonując trzy zadania - czytając miłosne wiersze, przygotowując nocną schadzkę i starając się powstrzymać rozeźlonego rzeźnika.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami