[PLOTKA] Zapowiedź nowego Silent Hill w sierpniu lub wrześniu

Nad grą pracuje najpewniej Sony.

Nowa odsłona serii Silent Hill zostanie zapowiedziana w sierpniu lub wrześniu - twierdzi Dusk Golem, branżowy informator, który w przeszłości przekazywał wiarygodne informacje o serii Resident Evil i innych tytułach Capcomu.

Internauta przekonuje na Twitterze, że gra zostanie najprawdopodobniej zapowiedziana w jednym z dwóch terminów. Pierwszy to State of Play, czyli kolejny pokaz produkcji od Sony - według naszego kolegi z brytyjskiego Eurogamera, Toma Philipsa, wydarzenie odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Drugi okres, w którym może zostać ujawniony Silent Hill, to ponoć wrześniowe targi Tokyo Game Show. Standardową edycję imprezy odwołano z powodu pandemii koronawirusa, ale w zamian postanowiono zorganizować cyfrową odsłonę.

Dusk Golem dodał, że uznana seria horrorów „na 100 procent” powróci. Wstępne prace nad projektem miały rozpocząć się pod koniec 2018 roku, zaś pełna produkcja wystartowała podobno na początku 2019 roku.

Użytkownik uważa, że tytuł powstaje w japońskim studiu, choć nie jest pewny, w jakim dokładnie. Niektóre źródła internauty twierdzą, że za pozycję odpowiada oddział Sony z Kraju Kwitnącej Wiśni, ale informator nie jest w stanie potwierdzić tych doniesień.

Jeżeli jednak projektem miałby faktycznie zajmować się producent PlayStation, nie można wykluczyć, że nowy Silent Hill trafiłby tylko na PS5.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami