God of War jako książeczka dla dzieci i dorosłych - o nauce alfabetu

Edukacja z Kratosem i Atreusem.

Wydawnictwo Insight Editions zapowiedziało God of War: B is for Boy - opartą na przygodach Kratosa i Atreusa książeczkę dla dzieci, ale przeznaczoną także dla dorosłych.

Pozycja w angielskiej wersji językowej zadebiutuje 1 września. W amerykańskim sklepie Amazon dostępna jest - w przedsprzedaży - w cenie 16,99 dolarów, czyli około 67 zł. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek trafi do Polski.

Opis sugeruje, że książka powstała między innymi w celach edukacyjnych. Na 32 ilustrowanych stronach Kratos w humorystyczny sposób uczy syna Atreusa - a także czytelnika - alfabetu, korzystając ze słów nawiązujących do świata God of War. Fabuła w dużej mierze opiera się na grze z 2018 roku, ale nie jest wierną adaptacją.

Autorem tytułu jest Andrea Robinson, która w swoim pisarskim dorobku ma między innymi pozycje oparte na serialu „Buffy: Postrach wampirów”. Za obrazki odpowiada Romina Tempest, która w rozmowie z serwisem Polygon stwierdziła, że książka „w większości” jest przyjazna dla dzieci, ale w pewnych momentach dobrze byłoby „zasłonić im oczy”.

god_of_war_ksiazka_dzieci
Kolorowi Kratos i Atreus

Insight Editions specjalizuje się w wydawaniu podobnych dzieł bazujących na grach. Nakładem firmy ukazały się między innymi książki kucharskie z przepisami inspirowanymi potrawami z uniwersów Fallouta i Overwatch.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, walka, sekrety i mechanika.

ArtykułCyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Nowości, edycje, rozgrywka - wszystko, co warto wiedzieć.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami