Fabryka PS4 montuje jedną konsolę co 30 sekund - niemal bez udziału człowieka

Potrzeba tylko czterech pracowników.

Nowy raport serwisu Nikkei Asian Review oferuje zakulisowe spojrzenie na fabrykę PlayStation 4 w japońskim Kisarazu. Jedną z najciekawszych informacji jest fakt, że „składanie” konsoli z komponentów trwa zaledwie 30 sekund.

Proces jest niemal w pełni zautomatyzowany. Na rozciągającej się na ponad 31 metrów linii produkcyjnej potrzebnych jest tylko czterech pracowników, odpowiedzialnych za podawanie płyt głównych i pakowanie gotowego sprzętu.

ps2
Wymagana chirurgiczna precyzja. Źródło: Nikkei Asian Review

Całą resztę wykonują roboty wyprodukowane przez firmę Mitsubishi, przy czym aż 26 z 32 maszyn jest odpowiedzialnych za precyzyjne czynności.

„Podłączanie elastycznego, płaskiego kabla - przypominającego taśmę - wymaga od jednego mechanicznego ramienia przytrzymania, a od drugiego skręcenia go” - czytamy w raporcie. „Przewód musi potem zostać podłączony przy skierowaniu w odpowiednim kierunku i z dokładnie wymierzoną siłą. To może się wydawać proste dla człowieka, ale dla robota jest ekstremalnie wymagającym manewrem”.

Linia produkcyjna w Kisarazu została ukończona w 2018 roku i prawdopodobnie będzie też odpowiadać za „składanie” PlayStation 5.

Źródło: Nikkei Asian Review

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami