Dirt 5 zadziała w 120 FPS również na PS5

Nie tylko Xbox Series X.

Codemasters ujawniło, że nadchodzący Dirt 5 w wersji na PlayStation 5 pozwoli na wybranie opcji 120 klatek na sekundę. Studio potwierdziło wcześniej, że taka sama funkcja pojawi się na Xbox Series X.

Informację przekazał dyrektor działu deweloperskiego Rob Kar w rozmowie z Official PlayStation Magazine. Podczas wywiadu wspomniał też o DualSense, nowym kontrolerze do PS5.

„DualSense jest świetny. Kiedy włączyliśmy demo techniczne, zebrało się całe studio i każdy chciał spróbować. Ten pad oferuje coś nowego i unikalnego. Poczuliśmy, że świetnie pasuje do gier wyścigowych, szczególnie do produkcji tak różnorodnych i z taką liczbą samochodów”.

Nowa odsłona Dirt stawia na zręcznościowe wyścigi w trudnym terenie. Za grę odpowiada nowe studio Codemasters Chesire, w skład którego wchodzą byli pracownicy Evolution - twórcy Driveclub z PS4.

Dirt 5 debiutuje 9 października na PC, PS4 i Xbox One, a później trafi na konsole nowej generacji.

Źródło: PSU

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami