The Last of Us 2 - materiały wybuchowe: mołotow, bomba, mina, strzały

Jak tworzyć i używać.

Ellie może wytwarzać szereg przydatnych materiałów wybuchowych w The Last of Us 2. Tutaj dowiesz się, jakie są ich rodzaje oraz jak prawidłowo ich używać.

Materiały wybuchowe dostępne dla Ellie to:

  • mołotow
  • bomba ogłuszająca (możliwa do zmiany w bombę dymną)
  • mina pułapka
  • strzała wybuchowa

Poniżej szczegóły dotyczące wytwarzania i używania każdego z tych przedmiotów.

Mołotow

Butelka z łatwopalnym płynem, która jest w stanie podpalić nawet kilku wrogów na raz. Odblokujesz ją w toku przygody.

Do wytworzenia jednego mołotowa potrzebujesz dwóch składników: alkoholu i szmaty. To te same surowce, z których tworzymy apteczkę, więc czasem trzeba będzie dokonać wyboru.

Mołotow to jedna z najskuteczniejszych broni w grze. Możesz nią rzucić w dowolne miejsce po łuku (1), przytrzymując najpierw L2, lub podejść na tyle blisko, że celownik „przyklei” się do przeciwnika (2), gwarantując trafienie po naciśnięciu R2. Pierwszego sposobu używaj, gdy cel chowa się za osłoną.

wyb1

Niektórzy „podstawowi” wrogowie - jak klikacze - są w stanie przeżyć podpalenie, ale zdarza się to bardzo rzadko. Ludzie nie mają z mołotowem szans.

Bomba ogłuszająca

Jest w stanie na dość długą chwilę ogłuszyć wrogów na małym obszarze, wyłączając ich z walki i wystawiając na wykończenie. Odblokujesz ją w toku przygody.

Do wytworzenia potrzebujesz pojemnika i ładunku wybuchowego.

Bombę ogłuszającą rzucasz tak samo, jak mołotowa - po łuku lub w konkretny cel.

wyb2

Najlepiej rzucić nią w grupę przeciwników, szybko do nich podbiec i wykonać kilka wykończeń po kolei, naciskając kwadrat.

Bombę ogłuszającą możesz ulepszyć do bomby dymnej, wykupując zdolność Twórz bomby dymne w menu rozwoju postaci, w sekcji Tworzenie przedmiotów. Bomba dymna nie tylko ogłusza wrogów, ale emituje też dym, w którym możesz się schować.

Mina pułapka

Dość niepozorna broń, z której warto nauczyć się korzystać. Ogromna siła rażenia, nieporównywalna z żadnym innym materiałem wybuchowym. Odblokujesz ją w toku przygody.

Do wytworzenia potrzebujesz pojemnika i ładunku wybuchowego.

Minusem miny jest to, że nie można jej rzucić, a jedynie postawić. Aby to zrobić, przytrzymaj L2, a następnie naciśnij R2, rozmieszczając minę:

wyb3

Minę możesz też podnieść, naciskając trójkąt:

wyb4

Mina aktywuje się automatycznie, kiedy wróg się do niej zbliży. Jej siła rażenia jest tak wielka, że radzi sobie nawet z człapaczem. Musisz się jednak odsunąć, bo też zostaniesz zraniony.

W menu rozwoju postaci, w sekcji Materiały wybuchowe, możesz wykupić dwa ulepszenia dla miny pułapki. Jedno zwiększa jej zasięg, a drugie pozwala tworzyć ich więcej.

Strzała wybuchowa

Strzały do łuku z materiałem wybuchowym zamiast grotu. Świetna ofensywna alternatywa dla zwykłych strzał. Odblokujesz je w menu rozwoju postaci, w sekcji Materiały wybuchowe, wykupując pierwszą dostępną zdolność.

Ze strzał wybuchowych korzystamy jak ze zwykłych - po więcej informacji udaj się do naszego poradnika o używaniu łuku i tworzeniu strzał.

wyb5

Strzała wybuchowa ma stosunkowo niewielkie pole rażenia, ale jednym trafieniem neutralizuje podstawowych wrogów. Zdecydowanie warto wykupić możliwość ich tworzenia.

W sekcji Materiały wybuchowe w menu rozwoju postaci znajdziesz też ulepszenie, pozwalające tworzyć więcej strzał wybuchowych.

Następnie: The Last of Us 2 - psy: zapach, gubienie tropu

Spis treści: The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Last of Us 2 - mapa, jak otworzyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami