Prezentacja Xbox Series S w sierpniu - twierdzą źrodła Eurogamera

Microsoft musiał zmienić plany.

Tańszy model konsoli nowej generacji Microsoftu, Xbox Series S, zostanie ujawniony w sierpniu - twierdzą źródła Eurogamera.

W maju koncern z Redmond ogłosił cykl comiesięcznych prezentacji o nazwie Xbox 20/20, ale czerwcowy pokaz nie odbył się, co rozczarowało część fanów. Przedstawiciele firmy przekonywali, że na kończący się właśnie miesiąc przygotowali inną formułę - ograniczono się do przypomnienia i podsumowania szczegółów o Xbox Series X.

xbox1
Series S nie został jeszcze pokazany. Czy konsola będzie w kształcie sześcianu?

Źrodła naszych kolegów z brytyjskiego Eurogamera twierdzą, że na czerwiec faktycznie planowano niespodzianki, ale jeszcze w czasach przed pandemią koronawirusa. Na targach E3 2020 Microsoft zamierzał ujawnić Xbox Series S, czyli wspomnianego Lockharta - wyjaśniając przy okazji koncepcję tańszego grania.

Ze względu na sytuację na świecie, Microsoft musiał zmienić harmonogram prezentacji i teraz plan jest taki, aby sprzęt ujawnić w sierpniu. Microsoft uznał podobno, że czerwiec powinien być spokojniejszym miesiącem i zrezygnował z większych wydarzeń w tym okresie. W lipcu odbędzie się jednak kolejny pokaz gier.

Lockharta do tej pory nie zapowiedziano, ale pojawiły się kolejne poszlaki, wskazujące na istnienie urządzenia. Niedawne informacje sugerują zaś, że konsola wykorzysta 7,5 GB pamięci RAM i zapewni moc na poziomie 4 teraflopsów.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami