Fortnite wychodzi z fazy wczesnego dostępu - po trzech latach

Ratowanie Świata z pełną premierą.

Po trzech latach od premiery i trzynastu sezonach battle royale, wszystkie tryby Fortnite tracą oznaczenie wczesnego dostępu.

Epic Games zdecydowało się na taki krok ze względu na ukończenie głównej zawartości Ratowania Świata, czyli trybu, który początkowo był jedynym dostępnym w Fortnite. Za odblokowanie wciąż jednak trzeba będzie zapłacić, twórcy nie przechodzą na model free to play.

epic1
W Ratowaniu Świata gracze bronią się przed hordami zombie

Ratowanie Świata będzie jeszcze otrzymywać aktualizacje, ale znacznie rzadziej oraz z mniejszą zawartością. Tryb straci też również kompatybilność z niektórymi skórkami z battle royale.

Epic zamierza jednak zadbać o „długofalową niepowtarzalność rozgrywki”, więc do Ratowania Świata wkrótce trafią tzw. Wyprawy. Każda trwa sezon i jest dostępna w danej strefie, w której czeka rozgrywka z różnymi modyfikatorami. Wyprawy oferują własne ścieżki postępów i unikalne nagrody.

Z okazji wyjścia z fazy wczesnego dostępu, cena trybu Ratowania Świata jest obniżona do 78,99 zł. Nabywcy pakietu Fundatora wciąż będą otrzymywać V-dolce za codzienne logowanie.

Źródło: Epic Games

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami