Diablo 2 ma 20 lat

I wciąż wiernych fanów.

Diablo 2 obchodziło wczoraj 20. urodziny - gra ukazała się na świecie 29 czerwca 2000 roku, a polskie wydanie kilka dni później, 5 lipca. Dystrybutorem gry w naszym kraju był wówczas CD Projekt.

Warto podkreślić, że tytuł Blizzarda szybko stał się najszybciej sprzedającą grą komputerową. W ciągu dwóch tygodni od premiery do sklepów trafiło milion pudełek.

Diablo 2 określane jest również jako jedna z najlepszych gier hack'n'slash w historii. Względem pierwszej części udoskonalono wiele aspektów rozgrywki - od spraw technicznych i poprawionej oprawy graficznej, odmiennych krain, aż po pięć różniących się klas postaci.

David Brevik, główny projektant i reżyser gry, wspominał Diablo 2 na Twitterze: „To był zaszczyt być częścią tego wyjątkowo utalentowanego zespołu. Nigdy nie przypuszczałem, że gra będzie wciąż uwielbiana i tak często grana 20 lat po premierze. To naprawdę coś wyjątkowego. Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy, Diablo II!"

Według nieoficjalnych doniesień, trwają prace nad remasterem Diablo 2, a premiera miałaby się odbyć jeszcze w tym roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami