Dr Disrespect zbanowany przez Twitcha - rzekomo na stałe

Streamer twierdzi, że nie zna powodu.

Znany ze specyficznej peruki i okularów Dr Disrespect otrzymał w piątek bana na Twitchu. Streamer twierdzi jednak, że serwis nie usprawiedliwił decyzji, więc powód wymierzenia kary jest nieznany.

Według źródeł esportowego dziennikarza Roda Breslau, ban dla Disrespecta jest permanentny, a nie czasowy. Wciąż są to jednak nieoficjalne informacje.

„Twitch nie powiadomił mnie o konkretnym powodzie, dla którego podjęli decyzję. Ściskam dłonie wszystkim osobom, które wspierają mnie w tym trudnym czasie” - napisał streamer.

W oświadczeniu dla Polygonu, przedstawiciel Twitcha napisał, że serwis „podejmuje odpowiednie działania, kiedy istnieją dowody, że streamer narusza wytyczne dla społeczności i warunki korzystania z usługi” - niezależnie od „statusu i rozgłosu wśród społeczności”.

Dr Disrespect jest związany z Twitchem od lat - ma nawet z serwisem podpisaną umowę na wyłączność. Może pochwalić się ponad czterema milionami śledzących, jednak podejmował też kontrowersyjne decyzje, jak prowadzenie transmisji z publicznej toalety czy dzielenie się teoriami spiskowymi o koronawirusie. Streamerowi zarzucano też rasizm.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, walka, sekrety i mechanika.

ArtykułCyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Nowości, edycje, rozgrywka - wszystko, co warto wiedzieć.

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

Epic Games Store - jak pobrać, darmowe gry

Poradnik dla początkujących.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami