Cyberpunk 2077 pozwala siać chaos jak w GTA, ale gracze rzekomo nie będą chcieli tego robić

Twierdzi CD Projekt Red.

Główny bohater Cyberpunk 2077 będzie mógł kraść pojazdy od mieszkańców Night City i siać chaos w futurystycznym mieście, ale projektant poziomów Max Pears jest pewien, że gracze nie pozostaną zbyt długo w „trybie GTA”.

- Jeśli chcesz poszaleć i nie masz wyrzutów sumienia, masz taką opcję. Nie mamy z tym problemu - mówi Pears w wywiadzie dla PCGamesN. - Jednakże kiedy zaczniesz rozgrywać misje i zobaczysz, jakie masz możliwości... Myślę, że to zatrzyma graczy, którzy następnym razem zastanowią się, zanim zrobią coś lekkomyślnego.

Deweloper zaznacza, że wielu testerów próbowało grać w Cyberpunk 2077 jak w GTA, ale następnie dostrzeli „jak wiele rzeczy się zmieniło, co skłoniło ich do zmiany stylu gry”.

W obliczu dość nieprecyzyjnych wypowiedzi Pearsa, warto przypomnieć opinię producenta projektu, Richarda Borzymowskiego, który w ubiegłym roku zapewniał, że policja w Cyberpunk 2077 jest bezlitosna, a bezpośrednia konfrontacja ze stróżami prawa nie jest wskazana. Być może właśnie agresja organów ścigania zmuszała testerów do zmiany podejścia.

Cyberpunk2077_Party_at_night_RGB
Policja podobno nie daje sobie tu w kaszę dmuchać

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 19 listopada. Gra będzie dostępna na PC oraz konsolach aktualnej i nowej generacji.

Źródło: PCGamesN

Zobacz także nasze wrażenia z gry w Cyberpunk 2077 i gameplay z komentarzem Mateusza. Więcej o premierze Cyberpunk 2077 w tym artykule. Poznaj także wszystkie edycje gry i ceny w polskich sklepach.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami