The Last of Us 2 najszybciej sprzedającą się grą na wyłączność PS4

Naughty Dog dziękuje graczom.

Firma Sony poinformowała, że The Last of Us 2 do 21 czerwca - a więc w trzy dni od premiery - rozeszło się w ponad 4 milionach egzemplarzy.

To oznacza, że produkcja studia Naughty Dog jest obecnie najszybciej sprzedającą się grą na wyłączność PS4. Wcześniej tytuł ten należał do Final Fantasy 7 Remake, które w analogicznym okresie znalazło 3,5 miliona nabywców.

„Jesteśmy niezmiernie wdzięczni milionom fanów na całym świecie, którzy zagrali w The Last of Us 2 i w minionym tygodniu dzielili się z nami swoimi wrażeniami. Postanowiliśmy opowiedzieć nowy rodzaj historii, która dotyka trudnych tematów i na różne sposoby stanowi dla odbiorcy wyzwanie” - napisał na blogu PlayStation reżyser projektu, Neil Druckmann.

„Wieść o tym, jak głośno było o tej opowieści wśród wielu z was i śledzenie poważnych dyskusji, jakie gra wywołała, było niesamowite. Zainspirowała nas też wasza kreatywność, przejawiająca się we wspaniałych zdjęciach wykonanych w trybie fotograficznym, oszałamiających GIF-ach czy piosenkach nagrywanych z pomocą gitary Ellie” - dodał deweloper.

tlou_2_krajobrazy_piekne
Nie brakuje pięknych krajobrazów

The Last of Us 2 od 19 czerwca dostępne jest na PS4. Warto zaznaczyć, że produkcję uruchomimy również na PS5.

Źródło: Blog PlayStation

Zobacz nasz obszerny poradnik do The Last of Us 2, możesz też zapoznać się z recenzją gry, analizą techniczną od Digital Foundry, a także obejrzeć gameplay z komentarzem Mateusza bez spoilerów. Mało informacji? Zobacz wszystkie wiadomości o The Last of Us 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami