Raport twórców Diablo 4 - otwarty świat, narracja, multiplayer i inne

Garść szczegółów.

Twórcy Diablo 4 opublikowali nowy raport dotyczący prac nad grą. Tego typu aktualizacje mają trafiać na oficjalnego bloga studia Blizzard co kwartał.

Deweloperzy skupili się ostatnio na dokładnym testowaniu kampanii w obszarze nazwanym Dry Steppes. Sprawdzano elementy związane z otwartym światem, system przedmiotów, strefę PvP i podziemia.

Blizzard eksperymentuje między innymi z narracją. Obecnie wszelkie rozmowy przedstawiane są za pomocą tekstu na dole ekranu i zbliżenia na najważniejsze postacie. Poza tym, mamy otrzymać więcej cut-scenek niż w Diablo 3.

diabolonarr

Twórcy zdają się zadowoleni ze struktury otwartego świata. Twierdzą, że w każdej chwili na gracza czeka solidny zestaw pobocznych aktywności, jeśli zechcą odpocząć od głównej kampanii - można zająć się walką PvP czy eksploracją miejsce niezwiązanych z wątkiem fabularnym.

Jednym z zajęć opcjonalnych jest oczyszczanie obozów z przeciwników. Gdy to uczynimy, w danym miejscu pojawią się handlarze i inne postacie NPC. Przywodzi to na myśl oczyszczanie wiosek z potworów w Wiedźminie 3.

Opublikowano też wczesną wersję mapy Dry Steppes. To pierwsza duża lokacja, jaką można zwiedzać.

9ESDWJJYOMR11593029848901

Twórcy podkreślają też, że ostrożnie podchodzą do współdzielonego z innymi graczami świata. Nie chcą, byśmy zbyt często widzieli obcych w swojej grze. Czasem spotkamy kogoś na szlaku, w miastach może to być kilka osób, ale podczas wykonywania misji fabularnych zawsze będziemy sami - albo z zaproszonymi znajomymi.

Najwięcej graczy zobaczymy, kiedy dołączymy do dużych, grupowych eventów - może to być odpieranie ataku hordy barbarzyńców czy walka z ogromnym bossem w otwartym świecie.

Data premiery Diablo 4 nie jest jeszcze znana.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami