Nieoficjalnie: tańsza wersja Xbox Series X użyje 7,5 GB pamięci RAM i zaoferuje moc na poziomie 4 teraflopsów

Pozwoli grać w 1080p lub 1440p.

Tańszy model Xbox Series X o kodowej nazwie Lockhart zaoferuje moc na poziomie 4 teraflopsów i pozwoli grać nawet w 1440p - wynika z niepotwierdzonych doniesień.

Źródłem jest Tom Warren z serwisu The Verge. Dziennikarz opisał sprawę przeznaczonej dla deweloperów dokumentacji, w której znaleziono wzmiankę o profilu związanym ze wspomnianą konsolą. Powołując się na anonimowych informatorów twierdzi, że to tryb, który symuluje wydajność urządzenia.

Według rozmówców redaktora, Lockhart będzie wykorzystywał 7,5 GB pamięci RAM, a wydajność układu graficznego wyniesie 4 teraflopsy. Dla porównania, Xbox Series X używa 13,5 GB pamięci, a moc GPU kształtuje się na poziomie 12 teraflopsów.

Informatorzy The Verge przekonują, że Microsoft chce, by konsola uruchamiała gry w 1080p lub 1440p. Dedykowany urządzeniu profil w narzędziach deweloperskich pozwala twórcom na testowanie swoich produkcji na słabszym sprzęcie.

xsx_konsola_tansza
Xbox Series X może otrzymać tańszy model

Źródła Warrena wskazują, że Lockhart zadebiutuje na rynku wraz z Xbox Series X. Tańszy model ukaże się ponoć pod nazwą Xbox Series S - koncern z Redmond użyłby więc podobnego oznaczenia, jak w przypadku różnych wersji Xbox One.

Źródło: The Verge

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami