Kreator postaci w Cyberpunk 2077 oferuje zaskakujące opcje

Od fryzury i włosów łonowych po historię bohatera.

Wczesna wersja Cyberpunk 2077, z którą niedawno zapoznali się przedstawiciele mediów, zawierała kreator postaci. Z relacji dziennikarzy wynika, że narzędzie jest mocno rozbudowane i oferuje niespotykane opcje.

Na początku gracze wybierają pochodzenie. Do wyboru są trzy, nawiązujące do klas z papierowego systemu RPG - nomad, street kid i corpo. Każde to inny prolog (rozwiązanie znane na przykład z Dragon Age: Początek), a w późniejszym etapie rozgrywki także odmienny zestaw kwestii dialogowych.

cyberpunk_2077_kreator_postaci
Kreator postaci w wersji z sierpnia 2019 roku

Następnie trzeba dostosować wygląd podopiecznego. W przeciwieństwie do edytora prezentowanego w ubiegłym roku, nie można zmienić koloru skóry lub oczu. Po lewej stronie ekranu umieszczono funkcję, pozwalającą wybrać jedną z trzech predefiniowanych postaci lub wygenerować model przez grę. Po prawej znajdują się zaś szczegółowe opcje do własnoręcznej personalizacji.

Tych jest bardzo dużo. Jak wylicza serwis Kotaku, do naszej dyspozycji oddano 6 typów skóry, 35 fryzur, 17 rodzajów oczu, 17 ust, 17 szczęk, 17 par uszu, 8 typów brwi, 8 elementów mechanicznych, 5 rodzajów zębów, 8 typów makijażu wokół oczu, 5 rodzajów makijażu na ustach, 3 typy plam, 9 blizn, 2 blizny na całe ciało, 6 tatuaży, 2 tatuaże na całe ciało i 11 rodzajów kolczyków. Ozdoby pokroju tatuaży nie są obowiązkowe.

Zestaw opcji uzupełniają mniej klasyczne: do wyboru są bowiem 3 typy sutków, 2 rodzaje penisa (z funkcją zmiany rozmiaru), jedna wagina i 5 typów włosów łonowych. Pojawi się jednak możliwość ukrycia części intymnych, ale jeżeli gracz tego zechce, będzie mógł je uwidocznić.

Dziennikarz Kotaku twierdzi, że dobrze działa automatyczne tworzenie postaci - konfiguracje zaczęły się powtarzać dopiero po dwóch minutach bezustannego korzystania z generatora. Ponadto gra uwzględnia wybór płci, odpowiednio modyfikując nazwy perków. Przykładem jest bonus, który dla męskiego V nazywa się Demolition Man, a dla żeńskiej Demolition Femme.

cyberpunk_2077_postacie
Wybór dokonany w edytorze wpłynie na interakcje z postaciami

Kreowanie bohatera lub bohaterki wieńczy przydział atrybutów. Użytkownicy mogą rozdzielić się 7 punktów pomiędzy umiejętności podzielone na kategorie Body, Intelligence, Reflex, Technical Ability i Cool.

Cyberpunk 2077 ukaże się 19 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

Źródło: Kotaku

Zobacz także nasze wrażenia z gry w Cyberpunk 2077 i gameplay z komentarzem Mateusza. Więcej o premierze Cyberpunk 2077 w tym artykule. Poznaj także wszystkie edycje gry i ceny w polskich sklepach.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami