Tańszy model Xbox Series X wspomniany w dokumentacji Microsoftu

Zapowiedź coraz bliżej?

Microsoft dotychczas nie zapowiedział tańszego i słabszego modelu Xbox Series X - podobno o roboczej nazwie Lockhart - ale wzmiankę o konsoli odnaleziono w oficjalnej dokumentacji firmy.

Jak zauważył na Twitterze internauta TitleOS, w zaktualizowanych dokumentach dla twórców gier (Gamecore Development Kit) koncern z Redmond odnosi się do nieujawnionego dotychczas sprzętu. Ten jest jednym z profili wydajnościowych, którymi określa się urządzenia wchodzące w skład platformy następnej generacji.

„Scarlett Dev Kit: domyślny profil Anaconda i profil Lockhart” - można przeczytać w jednym z fragmentów. Według przecieków, Scarlett to nazwa kodowa rodziny nowych konsol Microsoftu (do niedawna używanej przez firmę), Anaconda dotyczy podobno Xbox Series X, a Lockhart tańszego modelu maszyny.

Autentyczność dokumentacji, której fragment ujawnił TitleOS, potwierdziła redakcja Windows Central - serwisu zazwyczaj dobrze zaznajomionego z planami koncernu z Redmond. Dziennikarze portalu we własnych źródłach dowiedzieli się, że deweloperzy faktycznie dostosowują swoje gry do słabszej wersji urządzenia.

Na razie nie wiadomo, kiedy Microsoft mógłby zaprezentować Lockharta. Spekuluje się, że konsola pozwoli grać maksymalnie w 1080p i zaoferuje wydajność na poziomie 4 teraflopsów (dla porównania: Xbox Series X osiąga 12 teraflopsów).

Źródło: Windows Central

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami