Sony zapłaci nawet 50 tysięcy dolarów za znalezienie błędu na PS4

Program dla łowców usterek.

Sony uruchomiło Bug Bounty Program - inicjatywę, która ma zachęcić użytkowników do wyszukiwania i raportowania błędów związanych z PS4 lub usługą PSN. Firma oferuje nagrodę pieniężną za zgłaszane usterki.

Koncern chce, by zainteresowani internauci pomogli w odnalezieniu zarówno tak zwanych „luk” w systemach bezpieczeństwa, jak i mniejszych problemów dotyczących na przykład działania PlayStation 4.

ps4_bounty_program

Sony zapłaci za znalezione błędy, przy czym kwoty zależą od rodzaju wykrytego „buga”. Przykładowo za zgłoszenie krytycznej usterki związanej z konsolą PS4 użytkownik może otrzymać nawet 50 tysięcy dolarów, czyli ponad 199 tysiące złotych.

Osoby, które chcą uczestniczyć w programie, mogą raportować zidentyfikowane problemy za pośrednictwem serwisu HackerOne. Z informacji na stronie inicjatywy wynika, że średni czas odpowiedzi na wysłany formularz to 6 godzin.

Sony nie jest pierwszą firmą, która zachęca internautów do wyszukiwania błędów i luk w zabezpieczeniach. Podobne akcje przygotowały między innymi Rockstar Games, a także Microsoft.

Źródło: HackerOne

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami