The Last of Us 2 - wszystkie typy zarażonych, rodzaje zombie

Jak walczyć z różnymi przeciwnikami.

W The Last of Us 2 walczymy nie tylko z ludźmi, ale też monstrami, powstałymi przez zainfekowanie śmiercionośnym grzybem. Twórcy unikają wyrażenia „zombie”, choć potwory mogą sprawiać takie wrażenie. Na tej stronie znajdziesz spis wszystkich rodzajów zarażonych.

Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o przeciwnikach, jednak zachęcamy do przejścia na strony, które przygotowaliśmy dla każdego rodzaju wroga. Znajdziesz tam szczegóły, a przede wszystkim - taktyki pomocne w walce.

Typy zarażonych w The Last of Us 2

W grze spotkasz pięć typów zarażonych. Każdy rodzaj to inne stadium infekcji, co wiąże się z koniecznością zmiany taktyki.

Poniżej skrótowy opis zarażonych. Po szczegóły udaj się na powyższe strony, przygotowane dla każdego przeciwnika.

Biegacze

Podstawowy typ zainfekowanych, najbardziej przypominający człowieka. Biegacze nie mają jeszcze mięśni i zmysłów zniszczonych przez grzyba, więc poruszają się bardzo szybko, a do tego doskonale cię widzą i słyszą.

z1

W pojedynkę nie stanowią zagrożenia, ale przy starciu z grupą może być konieczna ucieczka.

Czychacze

Czają się w ciemnościach i czekają, aż przejdziesz obok, by zaatakować. Poruszają się przy tym niemal bezszelestnie, więc trudno je usłyszeć.

z2

Na szczęście gdy zauważą bohaterkę, stają się nieco głośniejsze, co daje czas na reakcję. Wytrzymałością nie odbiegają od biegaczy.

Klikacze

To najbardziej rozpoznawalni przeciwnicy w serii. Rozrastający się grzyb pozbawił ich wzroku, więc muszą używać echolokacji do rozeznania w terenie.

z3

Ich wątła postawa jest zwodnicza - nie wolno pozwolić im się zbliżyć, bo z uścisku klikacza nie można się wyrwać. Na szczęście dość łatwo wyeliminować je po cichu. Trzeba tylko pamiętać o bardzo wolnym poruszaniu się.

Człapacze

Nieco wytrzymalszy typ zarażonego. Nie potrafi ugryźć, ale chmura kwasu, którą z siebie wyrzuca, jest zabójcza.

z4

Czasami najlepszą taktyką przy spotkaniu z człapaczem jest po prostu przekradnięcie się obok niego. Gdy nie ma jednak takiej możliwości, trzeba stawić mu czoła.

Purchlaki

Finalne stadium infekcji powoduje, że ciało zarażonego pokryte jest grubą warstwą „pancerza”. Bardzo trudno się przez niego przebić, więc walka z purchlakiem jest zazwyczaj dość długa i wyczerpująca.

z5

Purchlaki są też bardzo agresywne i potrafią atakować nawet z dystansu. Trzymanie odpowiedniej odległości to absolutna konieczność. Bliskie spotkanie z tym zarażonym oznacza natychmiastowy koniec gry.

Następnie: The Last of Us 2 - mapa, jak otworzyć

Spis treści: The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Last of Us 2 - sklep zoologiczny, klucz, kabura na broń długą

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami