The Last of Us 2 - wskaźnik misji, gdzie iść

Jak odnaleźć drogę.

W The Last of Us 2 nie zawsze jasne jest, w którą stronę podążać. Na szczęście gra oferuje dwa sposoby automatycznego odnalezienia drogi - opisujemy je na tej stronie.

Pierwsza metoda to po prostu poczekanie, aż gra zaproponuje możliwość wyświetlenia wskazówki za pomocą L3 (wciśnięcie lewego analoga). Taki komunikat pojawia się zazwyczaj po kilku minutach pozostawania w jednym miejscu - choć nie zawsze.

Wciśnięcie L3 sprawi, że na ekranie pojawi się znacznik kolejnego celu (1). Będzie on widoczny do momentu, aż do niego dotrzemy.

gdzie1

Zanim przejdziemy do drugiej metody, pamiętaj, że jeżeli nie wiesz gdzie iść, możesz skorzystać z naszego poradnika, opisującego przygodę krok po kroku: The Last of Us 2 - misje po kolei, fabuła, opis przejścia

Druga metoda znalezienia drogi polega na włączeniu opcji, która na żądanie będzie pokazywać kolejny cel podróży.

Aby to zrobić, podczas rozgrywki naciśnij Options na padzie i wejdź w Opcje, następnie Ułatwienia dostępu, a potem Nawigacja i pokonywanie przeszkód (2).

gdzie2

Ułatwienia dostępu to funkcje przygotowane głównie dla osób z niepełnosprawnościami, które mają problemy z odbiorem gry. Możesz z nich jednak skorzystać, jeżeli tylko chcesz.

Na nowym ekranie włącz pierwszą opcję - Wspomaganie nawigacji (3). To wszystko, co musisz zrobić.

gdzie3

Od teraz w dowolnym momencie rozgrywki możesz nacisnąć L3 (wciśnięcie lewego analoga), by wyświetlić strzałkę kierunkową, wskazującą kolejny cel, albo znacznik sugerujący podejście do konkretnego miejsca.

gdzie4

Następnie: The Last of Us 2 - mapa, jak otworzyć

Spis treści: The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Last of Us 2 - sklep zoologiczny, klucz, kabura na broń długą

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami