League of Legends z Pokemonami - zapowiedziano Pokemon Unite

Darmowa gra na urządzenia mobilne i Switch.

Zapowiedziano Pokemon Unite - darmową grę typu MOBA, czyli w stylu popularnego League of Legends. Produkcja zmierza na Nintendo Switch oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android z możliwością zabawy międzyplatformowej. Daty premiery nie ujawniono.

Założenia rozgrywki przypominają tytuł od Riot Games. Dwie pięcioosobowe drużyny walczą na arenie, która podzielona jest na ścieżki. Każdy gracz kieruje jednak własnym stworkiem o unikalnych zdolnościach, a celem jest przejmowanie strategicznych obszarów, co wygeneruje dodatkowe punkty - wygra zespół, który w wyznaczonym czasie osiągnie wyższy wynik.

Na tle League of Legends grę wyróżnią elementy charakterystyczne dla serii o kieszonkowych istotach. W trakcie meczu ewoluujemy podopiecznych, co odblokuje dostęp do nowych ruchów i zdolności. Ponadto na planszy spotkamy dzikie pokemony, które będzie można złapać i dołączyć do ekipy, by użyć ich w kolejnych bitwach.

Twórcy opisują projekt jako „free-to-start”, co najprawdopodobniej oznacza, że choć rozpoczniemy zabawę za darmo, nie zabraknie opcjonalnych mikropłatności. Nie wiadomo, czy wydawanie pieniędzy okaże się konieczne do komfortowej rozgrywki.

Nad Pokemon Unite pracuje TiMi - studio należące do chińskiej firmy Tencent. Zespół ma doświadczenie w produkcjach mobilnych: deweloperzy odpowiadają między innymi za Call of Duty Mobile i popularne Honor of Kings.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami